منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز کانون توجه سرمایه گذاران روسی

کرج - ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز اعلام کرد که این منطقه کانون توجه سرمایه گذاران کشور روسیه قرار گرفته و تمایل خود را برای مشارکت در طرح های اقتصادی منطقه اعلام داشته اند.

 نادر ثناگو مطلق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران و با اشاره به برگزاری نشستی با نیکلای ماشکوف رییس اتاق بازرگانی و صنعت مسکو  در البرز افزود: قابلیت و ظرفیت های موجود در پیام البرز  موجب شد تا طرف روسی ظرفیت های این منطقه اقتصادی را همتراز با کشور هند دانسته و خواهان سرمایه گذاری هر چه بیشتر در منطقه شوند.

وی اظهار داشت: راه اندازی کارخانه هایی از جمله تولید لوازم خانگی، محصولات الکترونیکی و اویونیکی ، مواد  غذایی از جمله پیشنهادهایی بود که از سوی فعالان اقتصادی روس برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مطرح شد.
ثناگو مطلق گفت: همچنین ایجاد تشکلی برای صادرات میوه و محصولات کشاورزی استان البرز به روسیه، راه اندازی انبار مکانیزه با هدف دپو و انتقال کالاهای مورد نیاز در روسیه از طریق پیام و مشارکت در ایجاد خطوط لجستیک هوایی برای روسیه و کشورهای حوزه آسیای میانه از دیگر پیشنهاداتی بود که طرفین روسی در این نشست ارائه کردند.
وی ادامه داد: ایجاد دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی روسیه ، راه اندازی شعبه سی تی بانک « City bank»  و بیمه روسیه در منطقه ویژه اقتصادی پیام از دیگر مواردی بود که طرف روس در راستای توسعه همکاری و رونق سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام اعلام آمادگی کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی وفرودگاه بین المللی پیام در ادامه با بیان اینکه توسعه زیر ساخت ها با هدف حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی در منطقه به صورت جدی در حال انجام است خاطر نشان کرد: در این نشست مقرر شد تا نسبت به تهیه اطلاعات جامع به زبان روسی و انگلیسی مشتمل بر معافیت ها، مزایای منطقه و قوانین سرمایه گذاری اقدام و در نخستین فرصت در اختیار اتاق بازرگانی مسکو قرار گیرد.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می شود.

 فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می کند ضمن اینکه تاکنون حدود ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha