نایب رییس قایقرانی: مجوز برگزاری لیگ کانوپولو صادر نشده است

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی گفت: کانوپولو رشته‌ای گروهی است و به همین دلیل ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز برگزاری لیگ آن را صادر نکرده و به همین دلیل سال آینده این رقابت‌ها را برپا می‌کنیم.

کتایون اشرف روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه لیگ روئینگ و آبهای آرام برگزار شد و مرحله دوم آن در اسفند ماه برپا خواهد شد. آیین نامه لیگ اسلالوم هم برای نخستین بار مورد تصویب قرار گرفت و تا پایان سال این رقابت‌ها هم برگزار می‌شود. رشته کانوپولو ورزشی گروهی است برای برپایی لیگ آن منتظر مجوز ستاد مبارزه با کرونا هستیم و به احتمال زیاد این مسابقات را بعد از عید برگزار می‌کنیم

وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات گزینشی المپیک قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان به تعویق افتاد و اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، اردوها همچنان برقرار است. به دلیل شرایط جدید کرونا به دنبال این هستیم تا مکان بهتری را برای برپایی اردوی ملی‌پوشان پیدا کنیم. اردوها باید در شرایط امنی برگزار شود. اکنون تیم ملی روئینگ در اردوی آزادی بسر می‌برد و ملی‌پوشان آب‌های آرام نیز در استراحت هستند. با ارزیابی‌های صورت گرفته، زمان و مکان اردوی بعدی را تعیین می‌کنیم.

نایب رییس فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: از آنجایی که مسابقات کانوپولو دیرتر و در سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود ما فعلا اردویی برای ملی‌پوشان برگزار نمی‌کنیم و باید از تاریخ دقیق برپایی مسابقات آسیایی و جهانی این رشته مطمین شویم تا اردوها را برگزار کنیم.

اشرف خاطرنشان کرد: متاسفانه در این یکسال به دلیل بحران کرونا و برگزار نشدن مسابقه از حریفان خود خبر نداریم اما ملی‌پوشان خوب پیشرفت کردند و شرایط آنان مناسب است. تا جای ممکن مربیان و ملی‌پوشان با همه سختی‌هایی که داشتند اما تمام تلاش خود را کردند تا از شرایط ایده‌آلی برخوردار شوند و امیدوارم سهمیه بیشتری در المپیک بگیریم.

لیگ برتر روئینگ بانوان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دی ماه در دریاچه آزادی تهران برگزار شد.  بر این اساس در پایان هفته اول رقابت‌ها آرتمیس با ۷۱ امتیاز قهرمان نیم فصل لیگ برتر روئینگ بانوان شد، دانشگاه آزاد با ۶۷ امتیاز جایگاه دوم را کسب کرد و تیم‌های شهرداری بجنورد و پاس همدان با ۴۰ امتیاز به طور مشترک در رده سوم قرار گرفتند.

 هفته اول لیگ برتر آبهای آرام بانوان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گرامیداشت زنده‌یاد هاجر پارسایی‌مهر نیز به میزبانی دریاچه آزادی برگزار شد.  بر این اساس با برگزاری مرحله اول و دوم رقابت‌ها و با احتساب جمع امتیازات دور رفت، باشگاه بحر گستر پارس هرمزگان با ۷۶ امتیاز قهرمان نیم‌فصل رقابت‌ها شد، باشگاه آوا شهرکرد با ۶۹ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و میداف بوشهر با ۶۱ امتیاز عنوان سوم را بدست آورد. تیم‌های لاتیدان آوش هرمزگان و کیو پلاس لرستان نیز با ۶۰ و ۵۲ امتیاز در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفتند.

همچنین مسابقات قهرمانی آسیا کانوپولو ۲۷ تا ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ در سنگاپور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha