فرمانده سپاه بیت‌المقدس: شرایط حضور جوانان در مدیریت‌ها فراهم شود

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت:  شرایط حضور جوانان در مناسب و مدیریت‌ها فراهم و به آنان مسوولیت و کار سپرده شود.

سردار سید صادق حسینی روز یکشنبه جشن انقلاب دانشجویان اظهار داشت: جوانان یکی از بخش‌های مهم گام دوم انقلاب رهبری هستند و ایشان از جوانان انتظار دارند و باید شرایطی فراهم شود تا این افراد ریسک پذیری و خطرپذیری داشته باشند و وارد میدان شوند و از تجربیات دیگران استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باوجود ظرفیت‌ها و ثروت در کشور به دلیل ضعف مدیریتی اقتصاد خوبی نداریم یادآور شد: استفاده از ظرفیت مردم یکی از شاخصه‌های پیروزی انقلاب بوده است و هرجا مردم حضور داشتند محل پیشرفت بوده است.

سردار حسینی اضافه کرد: انقلاب ما حوادث زیادی را در این ۴۲ سال تجربه کرده و مسوولان آب دیده شده و کوله باری از همه خوبی‌ها برای پیشرفت کشور برخوردارند چراکه انقلاب مایه خیر و برکت زیادی برای ایران بوده و کشور در مسیر پیشرفت در حرکت است و قطار انقلاب هیچگاه ایستایی نداشته فقط عده‌ای پیاده شده اند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه کشور ما دچار یک دگردیسی فوق‌العاده ، تحول و پیشرفت شد و شاهد نوآوری و خلاقیت و استفاده از استعدادهای به حاشیه رانده شده بود و این معنای انقلاب الهی امام است یادآور شد: نسل اول عموما جوان بوده و تجربه مدیریت و مملکت داری نداشتند اما از قدرت خارق‌العاده ایمان برخوردار بودند که کارهای جهادی کردند.

وی با اشاره به برخی از تحولات بعد از انقلاب اظهار داشت: پیش از انقلاب فقط ۱۴ درصد از زنان در هیات علمی دانشگاه‌ها عضو بودند که این رقم در بعد از انقلاب به ۲۴ درصد رسیده است و  ۵.۲ درصد زنان شاغل با تحصیلات عالیه در دستگاه‌های دولتی حضور داشتند که اکنون به ۴۶.۹ درصد رسیده است.

حسین افزود: مرگ و میر مادران باردار پیش از انقلاب ۲۰۰ در صد هزار بوده  و بعد از انقلاب این میزان به کمتر از ۲۰ در صدهزار رسیده است علاوه بر آن پیش از این نهضت ‌ ۳۶ هزار کیلومتر جاده در کشور وجود داشت که امروز به یک میلیون کیلومتر و چهار هزار و ۵۶۵ کیلومتر راه آهن به ۱۳ هزار و ۴۳۷ کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش داروسازی، پزشکی و علمی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم افزود: حرف برای گفتن در فضا، دریا، بهداشت و درمان و تکنولوژی نانو داریم.

سردار حسینی با بیان اینکه یک کشور کاملا مستعمره بودیم و ۴۵ هزار مستشار آمریکایی از کشور بعد از انقلاب خارج شدند اضافه کرد:  از مشکلات گذشته باید درس بگیریم برجام با فشار امریکایی‌ها انجام شد اما خود خارج شده و تحریم ها را بازگرداندند که بازهم زمزمه‌هایی در مورد آن مطرح شده است.

از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۵۷، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی تا ۲۲ بهمن ماه ۵۷ که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می شود و امسال چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها