تاکید ایران بر حمایت از آرمان مردم فلسطین

مسکو -ایرنا- «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در دیدار هیات هایی از جنبش مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی فلسطین، بر حمایت ایران از آرمان مردم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در این ملاقات که بطور هم زمان و مشترک در  سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام شد، موسی أبو مرزوق نایب رئیس دفتر سیاسی حماس و زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطینی سرپرستی هیات های حماس و جهاد اسلامی را بر عهده داشتند.
 در این دیدار طرفین در مورد اوضاع خاورمیانه از جمله تحولات سیاسی صحنه فلسطین، وضعیت سرزمین های اشغالی فلسطینی، انتخابات فلسطین و موضوعات مورد علاقه دو طرف تبادل نظر و گفت و گو کردند.
  جلالی در این دیدار ضمن تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان و مقاومت فلسطین، تنها راه پیروزی بر دشمن صهیونیستی را مقاومت و پایداری ارزیابی کرد. 
هیات های فلسطینی نیز با ابراز قدردانی از مواضع  ایران در قبال موضوع فلسطین، بر ضرورت ادامه مقاومت تا آزادی کامل فلسطین از اشغال صهیونیست ها تاکید کردند.

 سفر رسمی هیات‌های حماس و جهاد اسلامی به مسکو به دعوت وزارت امور خارجه روسیه صورت گرفت و در چارچوب برنامه این سفر با میخاییل بوگدانف معاون وزیر خارجه و نماینده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار و گفت و گو کردند.

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد هیئت‌های دو جنبش حماس و جهاد اسلامی با کاظم جلالی درباره آخرین رویدادهای سیاسی فلسطین از جمله برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری‏‏، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی فلسطین گفت و گو و تبادل نظر کرد و دیدگاه خود برای پایان دادن به اختلاف داخلی در فلسطین و احیای وحدت و یکپارچگی گروه های فلسطینی را تبیین کرد.

در بیانیه جنبش حماس‏ گفته شد: هیات‌های حماس و جهاد اسلامی با کاظم جلالی همچنین درباره تخلفات و تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی و اوضاع میدانی در سرزمین‌های اشغالی به بحث و گفتگو پرداختند.
 در ادامه بیانیه آمده است: سفیر ایران نیز در این دیدار، بر موضع ثابت و پایدار جمهوری اسلامی ایران در قبال آرمان ملت فلسطین و ادامه پشتیبانی از گروه‌های مقاومت فلسطینی با تمام ابزارها و امکانات موجود تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha