تجلیل از کشاورزان گلستان در مراسم افتتاح طرح‌های کشاورزی گنبد

گنبدکاووس - ایرنا - همزمان با هشتمین روز دهه فجر و در پایان مراسم بهره‌برداری از ۴۰ پروژه تولیدی و اقتصادی حوزه کشاورزی گنبدکاووس از ۲۰ تولیدکننده برتر کشاورزی شهرهای شرق گلستان تجلیل شد.

در این مراسم که امروز یکشنبه به صورت همزمان با مراسم تجلیل رییس جمهوری از کشاورزان برتر کشور برگزار شد، تولیدکنندگان شهرهای گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه تقدیر شدند.

مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس در این مراسم گفت: شرق گلستان با برخورداری از اراضی حاصلخیز، سهم بالایی در تولید کشاورزی دارد و حدود ۸۰ درصد ساکنان این منطقه در حوزه‌های مرتبط با کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی فعالیت دارند.

غلامعلی نورا همچنین گفت که طرح های بخش کشاورزی گنبدکاووس در دهه فجر با سرمایه‌گذاری هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال، ۲۳۴ فرصت شغلی ایجاد کرد.

فرماندار گنبدکاووس هم در این مراسم با قدردانی از فعالان بخش کشاورزی این شهرستان بر لزوم اهتمام ویژه تولیدکنندگان برای ارتقای شاخص‌های تولید و بهره‌وری تاکید کرد.

عبدالقدیر کریمی افزود: گنبدکاووس در سه سال اخیر حدود ۶۰ درصد حجم پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی گلستان را بویژه در طرح‌های تولیدی و اقتصادی به خود اختصاص داده که زنجیره تولید تخم مرغ و پولت با ظرفیت نهایی سه میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار یکی از مهمترین طرح‌های بخش کشاورزی این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha