جشنواره بین‌المللی خوارزمی برگزیدگان خود را شناخت

تهران- ایرنا- برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، منصور غلامی روز یکشنبه با حضور در سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از  برگزیدگان این جشنواره تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

یوسف ثبوتی از دانشگاه زنجان، مصطفی نمازی از شرکت صنعتی دیزل، نعمت اله فولادی از پژوهشگاه فضایی ایران، عبدالرضا یعقوب زاده طاری از شرکت پویندگان راه سعادت، شاهرخ شهرام از شرکت صنایع الکترونیک ایران، علی اصغر پاشایی از سازمان صنایع دریایی، احمد مولودی از سازمان جهاد دانشگاهی خراسان، ابوالفضل دیانی از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین جهان خواه از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی نفرات برگزیده داخلی و محمد خواجه نظیرالدین از کشور سوییس و لی جیانگ از کشور چین برگزیدگان بخش بین المللی جشنواره بین المللی خوارزمی سال ۹۹ را تشکیل دادند.

در این دوره از جشنواره ۲۰۲ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۲۶ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند. طرح ها در قالب ۱۸ گروه تخصصی و در چهار محور پژوهش های بنیادی، پژوهش های کاربردی، طرح های توسعه ای، نوآوری و ابتکار ارائه شده اند. در نهایت تعداد ۹ طرح داخلی و ۲ طرح خارجی از دانشمندان کشورهای چین و سوییس به عنوان برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا،‌ جشنواره خوارزمی که بنیان آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ نهاد شد، اکنون به عنوان با سابقه‌ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود.

این رویداد علمی و پژوهشی با هدف ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، نوآوران و فناوران، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات، به شناسایی مخترعان و پژوهشگران برتر کشور می پردازد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha