۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84214988
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس جمهوری چین: پکن همواره حامی و پشتیبان آفریقا است

تهران- ایرنا- «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در پیامی به «سی‌ و چهارمین نشست اتحادیه آفریقا» ضمن برشمردن زمینه های همکاری و تعامل چین و آفریقا در حوزه های مختلف اعلام کرد: چین همواره حامی و پشتیبان این قاره است.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، شی در این پیام که امروز یکشنبه منتشر شد؛ ابراز امیدواری کرده است کشورهای آفریقایی و مردم این قاره به موفقیت های بیشتری در مسیر اتحاد، خوداتکایی، توسعه و پیشرفت دست یابند.

سی و چهارمین نشست اتحادیه آفریقا با محوریت کرونا از روز گذشته و به صورت مجازی آغاز شده است.

رئیس جمهوری چین در این پیام تاکید کرده است: سال گذشته میلادی سالی فراموش نشدنی در توسعه روابط چین و قاره آفریقا بود. دو طرف برای مبارزه با شیوع کرونا از یکدیگر حمایت کرده و در کنار هم بر مشکلات فائق آمدند.

وی گفت: اجلاس ویژه اتحاد چین و آفریقا علیه کرونا در سال ۲۰۲۰ با موفقیت برگزار شد و همکاری و تعامل چین و آفریقا در حوزه های مختلف در مسیر پیشرفت قرار دارد.

رییس جمهوری چین افزود: طرفین در کنار هم منافع کشورهای در حال توسعه را حفظ کرده و برای حفظ عدالت جهانی تلاش می کنند و از این منظر روابط چین و آفریقا را در سطحی عالی به نمایش گذاشته اند.

شی با یاداوری اینکه امسال قرار است کنفرانس جدید مجمع همکاری چین و آفریقا در سنگال برگزار شود، گفت: پکن مایل است با آفریقا به اشتراک نظرهای استراتژیک برسد و همکاری علیه اپیدمی کرونا را به پیش ببرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که بندهای توافق اجلاس پکنِ مجمع همکاری چین و آفریقا اجرایی شود.

رییس جمهوری چین در پایان این پیام آورده است: پکن امیدوار است همکاری مشترک چین و آفریقا در حوزه «ابتکار کمربند و جاده» بیش از پیش توسعه یابد. زیرا این امر به ساخت جامعه ای با سرنوشت مشترک متشکل از چین و آفریقا که به نفع مردمان دو طرف است، کمک فراوانی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha