فرماندار سقز: عادی انگاری‌کرونا، وضعیت سلامت مردم را به خطر می اندازد

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز از خیز دوباره کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: حضور پرتراکم در جلسات، محافل و مجلس‌های ختم، کرونا، عادی انگاشته شده است که این عادی انگاری ها، وضعیت سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان عصر یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه اگر مردم پروتکل‌ها را رعایت نکنند، محدودیت های شدید بازخواهد گشت، اظهار داشت: به دلیل عادی انگاری، شهر به وضعیت زرد بازگشته است که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و افزایش تجمع ها، محدودیت های سخت که برای فضای کسب و کار در آستانه عید بسیار نامناسب است، بازخواهد گشت.

وی  با اعلام شیوع دوباره کرونا در سقز و افزایش آمار بستری‌ها و مراجعه به مراکز درمانی و همچنین ادامه این وضعیت در شهرهای همجوار بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه، سقز به همت مردم، دوران سخت کرونایی را پشت سرگذاشت و شهر به وضعیت آرامش و رنگ آبی بازگشت، از اقشار مختلف مردم، نخبگان، فرهنگیان و فعالان فرهنگی به ویژه اصحاب رسانه خواست تا با اعلام هشدارها و درج توصیه ها، کماکان، شهرستان را برای گذر از بحران یاری دهند.

کریمیان اضافه کرد: به دلیل لغو محدودیت ها، وضعیت در برخی از موارد از جمله تالارها، حضور پرتراکم در جلسات و محفل ها و مجلس های ختم، کرونا، عادی انگاشته شده است که این عادی انگاری ها، وضعیت سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز هم افزایش مراجعه افراد سرپایی به مطب ها و مراکز درمانی را نشان دهنده ورود احتمالی به پیک چهارم اعلام کرد و گفت: بر اثر مستندات، شدت بیماری کاهش نیافته است.

انور بهرامی با بیان اینکه الان ۲۰ بیمار کرونایی در دو بخش بیمارستان امام خمینی(ره) بستری هستند که حال چهار نفر نامناسب است، یادآور شد: افزایش دوباره آمار بستری ها و مراجعات پزشکی به دلیل کاهش حساسیت مردم و ساده انگاری بوده است که در صورت عدم رعایت و افزایش بستری ها، بازگشت محدودیت ها به ستاد کرونا، پیشنهاد داده خواهد شد.

سرهنگ جبار عبودی، جانشین فرمانده سپاه سقز هم در این جلسه گفت: از ابتدای طرح سردار شهید سلیمانی مقابله با کرونا در سقز تاکنون ۱۲ هزار و ۱۷۷ تست کرونا و یک هزار و ۷۶۰ تست سریع انجام شده  که در نتیجه آن به ترتیب ۳ هزار و ۳۰۴ مورد و ۲۱۰ مورد کرونا مثبت شناسایی شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها