۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84214937
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خدابنده با ۳۳/۹ میلیمتر بیشترین بارش در استان زنجان را داشت

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: با نفوذ سامانه بارشی به منطقه و استان زنجان، بیشترین بارش باران از صبح جمعه تاکنون با ۳۳/۹ میلیمتر در شهرستان خدابنده از توابع این استان اتفاق افتاده است.

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده در حلب و زرین رود از توایع شهرستان ایجرود به ترتیب ۲۱/۶ و ۱۹/۸ میلیمتر و زنجان به عنوان مرکز این استان ۱۱/۴ میلیمتر بارش باران به ثبت رسید و کمترین بارش نیز مربوط به چورزق شهرستان طارم بود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر نیز بارش باران در این استان به صورت ضعیف و پراکنده است و از بعدازظهر نیز این سیستم بارشی از استان زنجان خارج خواهد شد و تا پایان هفته نیز بارندگی در این استان اتفاق نخواهد افتاد.

سلطانی افزود: با ورود سامانه بارشی نشات گرفته از دریای مدیترانه، از صبح روز جمعه /۱۷ بهمن ماه/ بارندگی در این استان آغاز شد اما شهر زنجان از بعدازظهر جمعه شاهد بارندگی بود که این بارش ها در ارتفاعات به شکل برف و در سایر مناطق استان نیز به صورت باران است.

وی با بیان اینکه این بارش ها تا ظهر فردا بیشتر در قسمت نیمه جنوبی و مناطق شرقی این استان اتفاق افتاد به میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان ۳ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، سه درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، خیر آباد از توابع شهرستان سلطانیه با دمای صفر درجه سانتیگراد و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقطه این استان به ثبت رسیدند.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و  داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha