نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در آذربایجان‌شرقی نزدیک ۱۰۰ درصد است

تبریز - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه نباید هیچ دانش آموزی از آموزش محروم بماند، گفت: نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در آذربایجان‌شرقی نزدیک ۱۰۰ درصد است.

جعفر پاشایی روز یکشنبه در گفت و گویی، افزود: نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی  ۹۹.۲۳ درصد و نرخ پوشش پایه اول ابتدایی  ۹۸.۸۸ درصد بوده و نرخ برابری پوشش تحصیلی دختران و پسران در دوره ابتدایی برای پسران ۹۹.۲۰ درصد و برای دختران ۹۹.۲۷ درصد است.

وی رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی را با توجه به شرایط کرونایی حاکم، محروم نماندن هیچ دانش آموزی از سیستم تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: از مجموع ۶۹۰ هزار دانش آموز و نوآموز در استان ۶۲۰نفر  از طریق شبکه شاد احراز هویت شده است.

وی ادامه داد:  بقیه دانش آموزان از طریق شبکه آموزش و بسته های آموزشی با طراحی محتوای آموزشی  به صورت خدمات ترکیبی از آموزش بهره می برند و بخش دیگر نیز به صورت حضوری در مدارس و کلاس های روستایی زیر ۱۰دانش آموز آموزش های لازم را می بینند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در خصوص افزایش نسبت معلم به دانش آموز در استان گفت: تراکم دانش آموزان در کلاس های دولتی دوره ابتدایی ۷۸.۲۳ درصد می باشد.

پاشایی همچنین نرخ پوشش تحصیلی دوره اول متوسطه را ۹۵.۷۷ درصد و دوره دوم متوسطه را ۸۱.۱۹ درصد اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ حدود ۷۸۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۲۰۰ مدرسه در شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی در سر کلاس درس حاضر شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha