۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۲۵
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84214673
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خیز جدید کرونا رنگ‌بندی ٢ شهرستان استان سمنان را تغییر داد

سمنان- ایرنا- سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: خیز جدید کرونا، همزمان با سراسر کشور، در این استان رنگ‌بندی ٢ شهرستان را به نارنجی و زرد تغییر داد.

به گزارش ایرنا، حبیب‌الله خجسته‌پور شامگاه شنبه با اشاره به مباحث پنجاه و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور ویدئو کنفرانسی استانداران سراسر کشور، به خبرنگاران افزود: طی هفته گذشته در کل کشور و از جمله در استان سمنان خیزش اندک کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس ثبت شد و همین موضوع سبب تغییر جزئی در رنگ بندی شهرهای استان شد.‌

وی بیان کرد: هفته گذشته وضعیت رنگ بندی کرونایی تغییر کرد و شمار مبتلایان و بیماران بستری در ٢ شهرستان استان سمنان افزایش یافت. 

خجسته پور گفت: شهرستان گرمسار با تغییر وضعیت از رنگ آبی به نارنجی رسیده است که بر این اساس لازم است تا مردم این شهرستان با همراهی کارکنان دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و نیز فرمانداری گرمسار نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیش از پیش توجه کنند و این تغییر رنگ دو پله ای را جدی بگیرند.‌

وی تاکید کرد: وضعیت شهرستان مهدیشهر از آبی به زرد تغییر رنگ یافت و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان نشان‌ می دهد مردم درباره مسایل بهداشتی باید بیشتر دقت و از عادی‌سازی در کرونا پرهیز کنند، حساسیت های قبلی را همچنان مد نظر قرار دهند و شیوه‌نامه‌ها را بیش از پیش رعایت کنند. 

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان ادامه داد: در استان سمنان شهرستان گرمسار در وضعیت نارنجی و شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر ، دامغان و شاهرود در وضعیت رنگ بندی زرد و سه شهرستان آرادان ، سرخه و میامی نیز در وضعیت رنگ بندی آبی قرار دارند. 

وی از شهروندان استان سمنان خواست با پرهیز از حضور در تجمعات ، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و فاصله گذاری اجتماعی را هرچه بیشتر رعایت کنند. 

خجسته پور یادآور شد: در پنجاه و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص برگزاری آزمونهای زبان انگلیسی ، تصمیم گیری و مقرر شد با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ، این آزمون در چند استان کشور برگزار شود، دانشجویان دکترا و کسانی که به دلایل مختلف داوطلب این آزمون هستند آمادگی لازم به منظور شرکت در این آزمون را داشته باشند.

 وی گفت: در جلسه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا مصوب شد تا دانشجویانی که امتحانات پایان ترم دروس عملی خود را تاکنون برگزار نکرده اند، با اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد شرایط توسط دانشگاهها این دروس را سپری کنند. 

خجسته پور با اشاره به امتحانات دروس عملی دانشگاههای کشور ، گفت: این مراکز موظف اند تا ضمن ایجاد شرایط لازم برای اسکان دانشجویان با رعایت محدودیت های کرونایی و اسکان حداکثر یک نفر در هر اتاق، نسبت به برگزاری امتحانات دروس عملی دانشگاهها اقدام کنند. 

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان اظهارامیدواری کرد: با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی ، آمار مبتلایان به بیماری کرونا طی روزها و هفته های آتی در استان سمنان کاهش یابد. 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۴۱۲ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۸ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۹۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۷۰ نفر رسی د.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها