۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۰
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84214659
۰ نفر

برچسب‌ها

لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قزوین تقدیم شورا شد

قزوین-ایرنا- لایجه بودجه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری قزوین شنبه شب برای تصویب به صحن علنی شورای اسلامی این شهر تقدیم شد.

به گزارش ایرنا ، شهردار قزوین در نشست بررسی این لایحه در شورای اسلامی شهر قزوین،گفت: در این لایحه ایجاد درآمد پایدار، نگاه به اسناد بالادستی، برنامه ششم توسعه ، اقتصاد پویا و تاب آوری شهری مد نظر قرار گرفته شده است  .
سیاوش طاهرخانی افزود: ماموریت اساسی بودجه ‌۱۴۰۰ شهرداری قزوین، تحقق مضامین راهبردی برنامه پنج‌ساله توسعه است که در این راستا باید با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه عمل کرد.
وی اظهار داشت : در لایحه بودجه شهری شهروندمدار، محله محور و سرزنده و با نشاط، ایمن و تاب آور، شهری متعادل و باکیفیت زندگی مطلوب و با حمل و نقل عمومی پاک  تدوین شده است .


طاهرخانی با اشاره به فرصت های بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: تهیه بودجه تلفیقی شهرداری، سازمانها و مناطق در راستای شفاف سازی و یکپارچه سازی منافع و مصارف آنها بوده و اولویت بندی و هدایت بودجه به سوی نیازهای اساسی شهر در جهت تخصیص بهینه مصارف است.
وی تصریح کرد: تنوع بخشی به منابع پایدار، صرفه جویی در هزینه های عمومی و مدیریت شهری، امکان بازپرداخت کامل دیون شهرداری به بانک شهر، شناسایی طرح ها و پروژه های اولویت‌دار شهر بر مبنای افق برنامه پنج ساله دوم و افزایش سهم پروژه های مبتنی بر درخواست های شهروندان و  اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام از مهمترین اولویت های مدیریت شهری است .
طاهرخانی تاکید کرد: همچنین لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قزوین با نگاه اجتماعی، توسعه محلات و توجه به اقشار آسیب‌پذیر باتوجه به شیوع کرونا، جزئی از این لایحه را شامل می‌شود.
شهردار قزوین با اشاره به بودجه  یک هزار و ۲۰۰‌ میلیارد تومانی شهرداری قزوین در سال آینده، افزود: از این رقم نسبت به سال ۹۹، افزایش حدود ٣٣ درصدی را نشان می‌دهد و ٦٥ درصد از بودجه پیش بینی شده مربوط به بخش عمرانی و ٣٥درصد نیز جاری است.
طاهرخانی اضافه کرد: شاخص‌های شفاف سازی در تنظیم لایحه بودجه کاملا رعایت شده و اصول تعادل با رعایت درآمد و هزینه مورد توجه قرار گرفته است.
شهردار قزوبن افزود: سال گذشته درآمدهای عمومی ۴۳۷ میلیارد تومان بود که امسال ۶۱۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و تقریبا سرفصل درآمدی شهرداری نسبت به سال گذشته افزایش افزایش چشمگیری داشته است . 
این مسوول افزود: واگذاری دارایی سرمایه ای در اموال غیر منقول سال گذشته ۴۱۵ میلیارد ریال و در بودجه سال پیشنهادی و تهاتر و موضوعات اساسی گنجانده شده  ۵۳۹ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که ۳۰ درصد رشد نسبت به گذشته دارد.
وی تهدیدات حاکم بر بودجه ۱۴۰۰ را تناسب نداشتن منابع شهرداری با درخواست‌های متنوع،شرایط روز اقتصادی و تورم غیر متعارف هزینه‌های عمرانی، کاهش کمک‌های دولت به شهرداری‌ها و رکود احتمالی بخش مسکن عنوان کرد.

وی اولویت بندی و هدایت بودجه به سوی نیازهای اساسی شهر را از اصلی ترین اهداف بودجه سال آینده شهرداری دانست و افزود: با موضوعاتی که در بودجه امسال مد نظر قرار گرفته است، منابع مالی برای مصارف بهینه تخصیص یافته می‌شود. 
وی همچنین تاکید کرد : شهرداری در بودجه سال آینده در پی تنوع بخشی به منابع پایدار است و در همین راستا صرفه جویی در هزینه‌های عمومی و مدیریت شهری را سرمشق قرار خواهد داد تا بتواند امکان بازپرداخت کامل دیون شهرداری به بانک شهر را فراهم کند. 
شهردار قزوین با اشاره به این موضوع که در بودجه سال آینده به درخواست مردم برای عمران و آبادانی شهر توجه ویژه ای شده است، توضیح داد: سهم پروژه های مبتنی بر درخواست های شهروندان در بودجه جدید افزایش خواهد داشت. همچنین تلاش خواهیم کرد پروژه های عمرانی نیمه تمام را به پایان برسانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها