اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران آغاز بکار کرد

تهران-ایرنا- اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که شبکه ای برای دانشگاه نسل سه و چهار است تا بتواند فعالیت اصلی خود را انجام دهد امروز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور دکتر "محمود نیلی احمدآبادی" رئیس دانشگاه تهران، "عباس زارعی هنزکی" رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و جمعی دیگر از مدیران پارک افتتاح شد.
عباس زارعی هنزکی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به تفکر 5 محور اصلی اقتصاد دانش بنیان و توسعه بیان کرد: ” اتاق رسانه در پی این تفکر یعنی ارتباط دولت،دانشگاه، صنعت، جامعه و رسانه بنا شده است.
 وی افزود: هدف ما این است که نوآوری در رسانه را با مرکزیت اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شروع کنیم.
 زارعی هنزکی با اشاره به شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: تولید محتوا و مباحث بازاریابی و مارکتینگ و مباحث آموزش و پژوهش در این اتاق قابل اجرا است و بدین وسیله از شرکت‌ها پشتیبانی صورت خواهد گرفت.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نقش ستادی و پشتیبانی از شبکه دانشگاه تهران را به عهده دارد.
"محمود نیلی احمدآبادی" رییس دانشگاه تهران نیز در این مراسم به جوان بودن نوآوری و فناوری در ایران اشاره کرد و بیان داشت: “ساختار،شرایط و افراد حوزه نوآوری و فناوری با دیگر حوزه‌ها متفاوت است. دانشگاه وظیفه خود می‌داند تا علاوه بر فراهم کردن شرایطی برای تجربه کردن نوآوری و فناوری، آموزش، پشتیبانی و نشر و توسعه این مفاهیم را نیز انجام دهد.” 
وی در ادامه افزود: ”پارک علم و فناوری منحصر در یک فضای فیزیکی نیست. ما در دانشگاه واحدهای متعددی را تعریف کرده‌ایم و شبکه فناوری را تعریف و شکل داده‌ایم. در همین راستا، برای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نقشی ستادی قائلیم. ستادی بدین معنا که شبکه فناوری را به طور کامل هدایت، پشتیبانی و حمایت کند".

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =