۱۵۰ ‌کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است

یاسوج- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال ۹۲ تاکنون ۲۲۰کیلومتر بزرگراه در این استان ساخته شده و ۱۵۰ کیلومتر دیگر نیز در دست ساخت است.

پژمان نیک اقبالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:از ابتدای انقلاب تا کنون ۶ هزار و ۴۰ کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده که از این میزان چهار هزارو ۳۸۸ کیلومتر آن راه روستایی ،یکهزارو پنج کیلومتر راه فرعی و ۷۳۰ کیلومتر راه اصلی است.

وی افزود: هزینه ساخت هر کیلومتر راه در کشور ۱۵ میلیارد ریال است که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد به علت بافت کوهستانی افزون بر۵۰ میلیارد ریال است.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:کهگیلویه و بویراحمد با برخورداری از ۳۶ دهانه تونل به طول ۴۱ کیلومتر در زمره استان های برتر قرار دارد.

نیک اقبالی عنوان کرد: با اجرای طرح های بزرگ جاده یاسوج - سمیرم، یاسوج بابامیدان و بابامیدان- گچساران - بهبهان ،کهگیلویه و بویراحمد به عنوان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب شناخته شده است.

وی ابراز داشت: با بهره برداری از جاده اصلی پاتاوه - دهدشت در سال آینده گام دوم یعنی تبدیل راه های اصلی به بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد شروع می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت تدبیر و امید طول بزرگراه های کهگیلویه و بویراحمد از ۵۰ کیلومتر به ۲۲۰ کیلومتر رسیده و بیش از ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه نیز در دست اقدام است.

نیک اقبالی افزود:با اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر میزان برخورداری راه آسفالت روستایی بیش از ۶۰ درصد است که این میزان در سالهای قبل کمتر از ۲۵ درصد بوده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲۷ طرح راه سازی با اعتباری افزون بر پنج هزار میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۱۳ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب کشور واقع شده است.

بیش از ۵۰ درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد را بافت کوهستانی تشکیل می دهد که این موضوع خدمات رسانی را راه با مشکل مواجه کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها