نرخ تورم درقم در دی‌ماه به پایین ترین حد درکشور رسید

قم ـ ایرنا ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه در دی ماه ۹۹ در استان ۴۱.۵ درصد با ۴ درصد فاصله با متوسط کشوری و نرخ تورم ماهانه ۰.۸ درصد بوده‌است.

مهرداد غضنفری عصر شنبه درجلسه شورای اداری استان قم افزود:با تلاش و هم افزایی مجموعه دولت و بخش خصوصی شاهد اقدامات مثبت و مؤثر بسیاری در حوزه‌های اقتصادی قم در دو سال گذشته بوده‌ایم و سند سرمایه‌گذاری، اشتغال و جهش تولید تدوین شده‌است.

وی از احصاء فرصت‌های سرمایه‌گذاری درقم خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور مجوزهای بی نام درراستای تسهیل و تسریع درفرآیند سرمایه گذاری دراستان صادر شده‌است و سرمایه‌گذاران همواره ملاقات بی واسطه با استاندار قم داشته‌اند.

معاون اقتصادی استانداری قم با اشاره به همکاری و مشارکت با بانک‌های عامل جهت تأمین منابع مورد نیاز، رشد ۲۹.۶ درصدی سپرده گذاری در بانک‌های استان و رشد ۴۲.۷ درصدی پرداخت تسهیلات در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: تلاش کرده ایم این تسهیلات به سمت تولید و خدمت مرتبط با تولید سوق پیدا کند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان درحوزه تولید و خدمات مرتبط از طریق بانک ها در استان قم سرمایه‌گذاری شده‌است، گفت: مرکز شبانه روزی برای بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری در قم راه اندازی شده و برای تأمین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور تمرکز کرده‌ایم.

غضنفری با بیان اینکه مقرر شده بود طی دو سال ۴۴۵ طرح و پروژه تولیدی را راه اندازی کنیم و تاکنون ۴۱۸ واحد با سرمایه‌گذاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان و ۸ هزار نفر اشتغالزایی به بهره برداری رسیده است، گفت: واحدهای تولیدی راکد معضل جدی در استان بود که با تلاش و برنامه‌ریزی جدی ۵۴ واحد با ۶۷۰ میلیارد تومان و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی مجددا راه اندازی شده است.

وی همچنین از پیگیری ۱۸ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۱۵۰۰ میلیارد تومان و ۴.۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری با اشتغالزایی ۲ هزار نفر خبر داد و گفت: ۲۷ پروژه جهش تولید نیز با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان و ۱۸.۶ میلیون دلار و ۲ هزار نفر اشتغالزایی در دستور کار قرار گرفته‌است.

معاون اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه قم رتبه دوم در جذب تسهیلات مربوط به واحدهای تولیدی آسیب دیده پس از شیوع کرونا را کسب کرده است، تصریح کرد: استان قم اکنون قطب تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز این بیماری بوده و به لحاظ ذخایر استراتژیک نیز در وضعیت مطمئن و مطلوبی قرار داریم.

وی با اشاره به رشد تولید ناخالص داخلی در استان قم، کاهش نرخ بیکاری به ۸ درصد در ۹ ماهه نخست سال جاری را مورد توجه قرار داد و گفت: بهبود شاخص‌های اقتصادی در استان قم همراه با رونق تولید، افزایش صادرات، کاهش نرخ بیکاری و رونق اشتغال، نویدبخش آینده ای خوب برای این خطه مقدس خواهد بود.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی همزمان ۲۴۳ پروژه با اعتبار ۹۶۱۵ میلیارد ریال، با حضور آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و بهرام سرمست استاندار قم در سالن همایش های کرامت استانداری قم برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =