بیمارستان مادرقم اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد

قم ـ ایرنا ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: با وجود محدودیت‌های مالی و شیوع کرونا، مسائل عمرانی درحوزه بهداشت و درمان مورد غفلت واقع نشده و ضمن بهره‌برداری از مرکز درمانی امیرالمؤمنین درسال جاری، بیمارستان مادر قم اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

محسن بهشتی عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم افزود: دستگاه‌های اجرایی همه ساله در دو مقطع هفته دولت و دهه فجر پروژه هایی را افتتاح و یا کلنگ زنی می‌کنند که در دهه فجر امسال نیز ۲۱۲ پروژه در سراسر استان با اعتبار۵۴۰ میلیارد تومان و ۲ هزار و ۱۶۴ تن اشتغالزایی به بهره برداری رسیده‌است.

افتتاح بیمارستان مادر ۲۲۰ تخت به ظرفیت درمانی استان قم اضافه می‌کند.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در تمامی حوزه‌های زیربنایی، زیست محیطی، ورزشی، گردشگری، کشاورزی، صنعتی، بهداشت و درمان و شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان است، خاطرنشان کرد: از مهمترین پروژه‌های افتتاح شده، اتمام پروژه نیمه تمام کشتارگاه صنعتی استان قم در جاده جعفریه است.

معاون عمرانی استانداری قم با بیان اینکه در هفته دولت سال‌جاری، پروژه گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام شده است، تصریح کرد: تصفیه خانه آب شهر قم نیز به عنوان آخرین حلقه از انتقال آب از سرشاخه های دز تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی در پایان از اتمام طرح مسکن مهر در استان قم خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز مشکلات و موانع برطرف شده و ۵۶۰ هکتار به شهر قم الحاق شده است و به زودی عملیات اجرایی برای تأمین زیرساخت های این پروژه آغاز می‌شود.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی همزمان ۲۴۳ پروژه با اعتبار ۹۶۱۵ میلیارد ریال، با حضور آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و بهرام سرمست استاندار قم در سالن همایش های کرامت استانداری قم برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها