دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی برجسته است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات‌رسانی‌های انجام‌گرفته برای آرامش و آسایش مردم گفت: دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در محرومیت‌زدایی و خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم برجسته و ماندگار بوده است.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی روستایی شهرستان چایپاره با تاکید بر اینکه با وجود تحریم های ظالمانه دشمن و محدودیت های مالی، قطار توسعه و آبادانی متوقف نشده، افزود: حجم پروژه های افتتاحی از ابتدای امسال و در دهه فجر بیانگر تلاش خستگی ناپذیر دولت برای آسایش مردم است.

وی با تاکید بر نگاه ویژه به مناطق کمترتوسعه یافته در استان گفت: در بودجه ۱۴۰۰ بر اساس مدل توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه مناطق کمترتوسعه یافته در تامین زیرساخت های اساسی در اولویت قرار دارند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: جهش قابل ملاحظه در گازرسانی به مناطق روستایی نمونه ای از یک کار جهادی است.

شهریاری با قدردانی از تلاش مجموعه گاز استان و پیگیری های نمایندگان مجلس تصریح کرد: همدلی مسوولان در پیشبرد برنامه های توسعه محور نقش اساسی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در مراسم افتتاح این پروژه با اعلام اینکه برای گازرسانی به روستاهای این محور در مجموع حدود ۱۰۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب اعتبار هزینه شده است، افزود: برای رسیدن گاز به این روستاها در مجموع ۷۸ هزار و ۶۸۲ متر شبکه‌گذاری و ۶۸۲ انشعاب واگذار شده است.

شیخی با اشاره به اینکه با گازدار شدن این روستاها، ۷۱۱ خانوار به جمع روستاییان برخوردار از گاز چایپاره پیوستند، اضافه کرد: با روشن شدن گاز در این روستاها، درصد خانوار روستایی برخوردار از گاز در چایپاره به ۸۹ درصد رسید.

وی با اشاره به افزایش گازرسانی به روستاها در دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: هم اکنون مشعل گاز در هزار و۳۰۰ روستای استان روشن شده است در حالی که این میزان در سال ۹۲ حدود ۳۰۴ روستا بود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه قیمت‌های ارز و کالا در سال‌های مقداری آهنگ حرکتی ما را در توسعه گازرسانی کند کرد، افزود: با وجود این، ما از حرکت نایستادیم به طوری که امروز ۵۰۰ روستا و ۳ شهر میرآباد، خلیفان و زرآباد نیز در حال گازرسانی هستند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین امروز ۵۰ واحد مسکن روستایی شهرستان چایپاره را با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت همزمان افتتاح کرد.

کلنگ زنی بیمارستان ۶۴ تختخوابی چایپاره و آغاز عملیات اجرایی سالن ورزشی به همراه حضور در منزل شهید ابراهیم مخلص در چایپاره از دیگر برنامه های استاندار آذربایجان غربی در چایپاره بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها