۴تن قاچاق چوب در دماوند کشف شد

تهران – ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان دماوند از کشف ۴تن قاچاق چوب درختان منقطع شده در شهر کیلان از توابع شهرستان دماوند خبر داد و گفت: عاملان حفاری غیرمجاز و یک سارق اماکن خصوصی این شهرستان نیز دستگیر شدند.

سرهنگ حسین فاضلی روز شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: در پی اعلام خبری مبنی برحمل چوب قاچاق در محدوده شهر کیلان بلافاصله ماموران انتظامی به محل موردنظر اعزام شدند.

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی کلانتری ۱۴کیلان در بازرسی از نیسان وانت مورد نظر ۴ تن چوب قاچاق را به ارزش ریالی ۷۰۰میلیون ریال که متهمان به صورت غیر قانونی از مراتع این شهرستان برداشته بودند را کشف و توقیف کردند.

این مقام مسئول بیان داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و ۲ نفر متهمان نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی به تاراج بردن منابع ملی است و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارق اماکن خصوصی و کشف ۶ فقره سرقت

سرهنگ فاضلی در این رابطه افزود: در پی اعلام مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت از ساختمانهای نیمه کاره در سطح منطقه گیلاوند، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۱۲ گیلاوند قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته توسط ماموران این فرماندهی با اقدامات پلیسی موفق شدند سارق مورد نظر را با هماهنگی قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بازجویی بعمل آمده متهم بزه انتسابی خود را پذیرفته و به ۶فقره سرقت از طریق تخریب درب اماکن خصوصی اعتراف کرد، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به همراه لوازم مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد.

دستگیری عاملان حفاری غیرمجاز در دماوند

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند از دستگیری عاملان حفاری غیرمجاز دراطراف روستای زیارت شهر کیلان خبر داد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حضور تعدادی افراد ناشناس در اطراف حمام قدیمی روستای زیارت موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۴ کیلان قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات تخصصی و اشراف اطلاعاتی، طی یک عملیات، ۶ نفر متهم به حفاری غیر مجاز دستگیر شدند.

این مقام مسئول با اشاره به کشف تعدادی ادوات حفاری در این عملیات بیان داشت: متهمان به همراه پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

وی در پایان از همکاری صمیمانه شهروندان و احساس مسئولیت آنان در قبال حفظ آثار فرهنگی و باستانی قدردانی کرد و از مردم خواست؛ هرگونه اخبار و تحرکات مشکوک و مجرمانه را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =