همه ظرفیت‌ها برای توسعه استان قم به کار گرفته  شده‌است

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم گفت: همه تلاش خود را برای بهره مندی از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این استان در جهت توسعه این خطه مقدس به کار گرفته‌ایم.

بهرام سرمست عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم افزود: در مسیر خدمتگزاری در استان قم برنامه های روشن و مشخصی در حوزه های مختلف طراحی و تدوین شده است و باید بتوانیم همه ظرفیت ها و سرمایه های استان را در جهت پیشرفت و آبادانی قم بالفعل دربیاوریم.

وی با بیان اینکه قم با وجود تک شهرستانی بودن، به لحاظ سرمایه‌های عظیم و نهفته سرشار است، هنر مدیریت در این استان را استفاده از تمامی این سرمایه ها دانست و گفت: در یک مدل حکمرانی خوب، مدیران و مسئولان هم باید مسؤولیت پذیر و هم پاسخگو باشند.

استاندار قم مهمترین شاخص ارزیابی مدیران دستگاههای اجرایی استان را ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های آتی خود به صورت منظم و مستمر دانست و گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به مردم نیز بر تحقق و توسعه دولت الکترونیک تأکید کرده و هر دستگاه اجرایی باید حداقل سه عملکرد و خدمت مهم خود را به صورت غیرحضوری ارائه دهد.

وی با اشاره به معضل پروژه‌های نیمه تمام در استان قم از برنامه ریزی جدی برای اتمام پروژه های بالای ۸۰ درصد و ارائه برنامه های کوتاه و بلندمدت برای انجام دیگر پروژه ها خبر داد و گفت: از شهرداری قم نیز درخواست کرده‌ایم که با توجه به اهمیت پروژه های شهری، برنامه های مشخصی برای اجرای آنها ارائه دهند.

سرمست با بیان اینکه بر تعظیم و تکریم شعائر در شهر مقدس قم تأکید ویژه ای داریم، توسعه بخش‌های زیارتی و فرهنگی را مورد توجه قرار داد و گفت: با نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب، رونق و جهش تولید با جدیت در دستور کار استان قم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه استان قم از لحاظ امنیت سرمایه گذاری رتبه سوم را در کشور دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه اجازه ندادیم حتی یک واحد صنعتی در قم تعطیل شود، بلکه تلاش کرده‌ایم واحدهای تعطیل را نیز به چرخه تولید و اشتغال بازگردانیم.

سرمست در پایان با اشاره به ایجاد وحدت و انسجام و همدلی مثال زدنی در استان قم در تمامی بخش ها و ارکان نظام، اظهار داشت: سیاست کلی استان دوری از تنش و حاشیه ها بوده و ما همواره به دنبال توسعه فضای اعتدال و دوری از افراط و تفریط و نشان دادن چهره منطقی از این شهر مقدس بوده ایم.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی همزمان ۲۴۳ پروژه با اعتبار ۹۶۱۵ میلیارد ریال، با حضور آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و بهرام سرمست استاندار قم در سالن همایش های کرامت استانداری قم برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها