بزرگترین دستاورد انقلاب، تحقق شعار «ما می توانیم» بوده‌است

قم ـ ایرنا ـ رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، اعتماد به نفسی است که در مردم ما بوجود آمده و ملت ایران به جایی رسیده است که در تمامی بخش ها و حوزه ها «ما می توانیم» می‌گوید.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم افزود: تفاوت اساسی انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب های جهان، ادامه پویایی، سیال بودن و تحرک نهادهای برخاسته از انقلاب اسلامی است و این امر علت همه توطئه ها و دسیسه های دشمنان برای نابودی ایران است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با بعثت نبی مکرم اسلام(ص) گره خورده و دارای رسالت جهانی است، اظهار داشت: در ۴۲ سال گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان به دستاوردهای عظیمی در بخش های مختلف رسیده است، البته از یاد نبریم که این دستاوردها در شرایط بسیار سخت و موانع متعدد به دست آمده است.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز ایران اسلامی با وجود همه موانع و پیچ و خم ها، با عزت و سربلندی به مسیر بالنده خود ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: ویژگی بارز انقلاب اسلامی، بعد دینی و مذهبی آن بود، زیرا که شخصیت بزرگی همچون امام راحل(ره) در رأس این انقلاب حضور داشت و قرآن کریم پس از انقلاب اسلامی از مهجوریت درآمد.

وی با بیان اینکه امروز حافظان و قاریان جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام می درخشند و نسل جوان کشورمان به صحنه معنویت و دینداری آمده اند، تصریح کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی جز با استقامت، خداباوری، توکل به خدا و اعتماد به نفس به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های مختلف دست نیافته است.

حسینی بوشهری رابطه انقلاب اسلامی و معنویت را دو سویه دانست و گفت: انقلاب اسلامی در حالی که بشریت از مکاتب شرق و غرب سرخورده شده بود، دین را به صحنه جامعه آورد و با رویکرد جدید به دین و معنویت امروز به عنوان الگوی همه آزادیخواهان جهان قرار گرفته است.

وی با اشاره به الطاف و عنایت های الهی که در مقاطع حساس کشورمان بارها و بارها بروز و ظهور داشته و راه را برای ملت ایران گشوده است، گفت: امروز کشورمان با تکیه بر شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به سطحی از بازدارندگی دست یافته است که کسی نمی تواند نگاه چپ به نظام اسلامی داشته باشد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وضعیت اسفناک وابستگی و درماندگی رژیم طاغوتی در برابر بیگانگان، گفت: امروز جوانان کشورمان باید قدر انقلاب اسلامی را بدانند، زیرا با وجود همه سختی ها و مشکلات و تهدیدات و تحریم هایی که از روز نخست انقلاب بر کشورمان تحمیل شده است، به چنین عزت و توسعه دست یافته است.

وی در پایان با اشاره به تغییرات سیاسی در آمریکا تصریح کرد: اگر افراد جدید بخواهند رویه سلف خود را ادامه بدهند، در برابر استقامت و پایداری مردم کشورمان راه به جایی نخواهند برد، بنابراین باید در برابر ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی، رفتارها و گفتارهای خود را تغییر بدهند.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی همزمان ۲۴۳ پروژه با اعتبار ۹۶۱۵ میلیارد ریال، با حضور آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و بهرام سرمست استاندار قم در سالن همایش های کرامت استانداری قم برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها