۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۱
کد خبرنگار: 1222
کد خبر: 84214581
۰ نفر

برچسب‌ها

ورودی‌های اسفراین بسته شد ️

بجنورد- ایرنا - فرماندار اسفراین گفت: با توجه به تغییر رنگ شیوع بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان از زرد به نارنجی و لزوم اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند، ورودی‌های اسفراین در میادین شمال و جنوب شهر از روز شنبه مسدود شده است.

طاهر رستمی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه ستاد ملی کرونا برای شهرهای نارنجی، محدودیت مشاغل گروه ۳ و ۴ که بیشتر شامل تعطیلی تالارها، باشگاه های ورزشی و اماکن ‌عمومی است، در اسفراین اعمال می شود.
وی افزود: محدودیت تردد شبانه وسایل نقلیه نیز از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در سطح شهر اعمال شده و با متخلفان از آن برخورد قانونی خواهد شد.
رستمی گفت: با تغییر رنگ شهرستان، آموزش حضوری در مدارس مقاطع اول و دوم ابتدایی، که پیش از این با تایید ستاد ملی کرونا از ابتدای بهمن آغاز شده بود از امروز تا اطلاع بعدی متوقف شده و به صورت مجازی در بستر سامانه شاد انجام می شود.
فرماندار اسفراین،  عادی انگاری را مهمترین عامل خیز دوباره کرونا در این شهرستان خواند و افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد برخلاف دوره های گذشته این بار شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در روستاهای شهرستان، به دلیل برگزاری مجالس و شرکت در تجمعاتی همچون مجالس عروسی و سوگواری ها بیش از شهر است.
معاون بهداشتی دانشکده علوم ‌پزشکی اسفراین، هفته گذشته با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی رعایت دستور العمل های بهداشتی این شهرستان گفته بود که میزان رعایت دستورهای العمل بهداشتی در شهرستان به ۷۰ درصد رسیده است که زنگ خطری برای خیز دوباره کرونا خواهد بود.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز هفته گذشته از افزایش بیش از ۲ برابری آمار بیماران کووید ۱۹ بستری شده در تنها بیمارستان این شهرستان نسبت به هفته پیش خبر داده و افزوده بود که شمار بیماران کرونایی از ۱۰ نفر به ۲۲ نفر رسیده است و اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است اسفراین به روزهای سخت کرونایی بازگردد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها