۶۷ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان گرمی افتتاح شد

اردبیل- ایرنا- همزمان با دهه فجر ۶۷ طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان گرمی که با صرف بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است، روز شنبه طی آیینی با حضور استاندار اردبیل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو  در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار کرد: بخش صنعت جایگاه خود را در شهرستان گرمی پیدا کرده و با افتتاح پنجمین واحد صنعتی تولید شیرآلات ، این شهرستان به یکی از قطب‌های تولید شیرآلات صنعتی تبدیل شده است.

وی با قدردانی از افراد بومی سرمایه گذار در واحدهای تولید شیرآلات گرمی مغان بیان کرد: در حاضر ۱۲۰۰نفر در واحدهای تولیدی شیرآلات اشتغال دارند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز گام‌های خوبی برداشته شده و مجموعه پذیرایی در حاشیه سد گیلارلو اجرا شده و رینگ دور دریاچه  شامل آسفالت و روشنایی آن در تابستان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد.

بهنامجو  اضافه کرد: با راه اندازی رینگ اطراف دریاچه گیلارلو زمینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم می‌شود و این دریاچه دومین مجموعه بعد از دریاچه شورابیل در استان اردبیل خواهد بود که تاسیسات گردشگری و رینگ پیاده روی در آن ایجاد می‌شود.

او با اشاره به اینکه ساختمان پلیس راه گرمی در هفته آینده به بهره برداری می‌رسد، گفت: تا امروز به امروز طرح های خوبی در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز عملیات اجرایی طرح‌های دامداری و تولیدی را آغاز کرده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مردم شهر گرمی و تازه کند از آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند، اظهار کرد: احداث سد عمارت و سد تازه کند با اعتباری بالغ بر ۴۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری  اجرایی شده و زمینه بهره‌مندی شهر گرمی و روستاهای حومه تازه کند از آب شرب فراهم شده است.

وی از پیگیری معبر مرزی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این رابطه با مقام‌های جمهوری آذربایجان مذاکراتی انجام و برای جانمایی آن پیشنهادهایی ارایه شده است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل هم در آیین افتتاح طرح‌های اقتصادی شهرستان گرمی که در محل یکی از واحدهای تولید شیرآلات منطقه برگزار شد، گفت: واحدهای تولیدی و کارفرمایی استان اردبیل به علت نوسانات نرخ ارز و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به شدت نیازمند سرمایه در گردش هستند.

قاسم رحیمی افزود: برای تامین منابع مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکنون ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده و برای پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال نیز تامین منابع شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این، برای فعالسازی واحدهای تولیدی استان نیز تاکنون یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و حدود یک هزار میلیارد ریال نیز تسهیلات قرض الحسنه برای راه اندازی واحدهای تولیدی استان اردبیل در مناطق روستایی استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: جامعه کار و تولید استان اردبیل بیشترین خسارت را از شیوع کرونا متحمل شده به طوری که امسال ۱۸ هزار کارگر شغل خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: تا کنون برای ۹ هزار و ۸۰۰ نفر از افرادی که شغل خود را به علت شیوع کرونا از دست داده‌اند، بیمه بیکاری پرداخت شده و هم اکنون نیز بیش از ۲ هزار نفر در حال دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا هستند.

رحیمی راه‌اندازی واحدهای تولیدی شیرآلات در شهرستان گرمی را گامی مهم در رفع بیکاری منطقه دانست و اظهار کرد: هم اکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در صنعت شیرآلات این شهرستان مشغول به کار هستند.

وی راه‌اندازی پنجمین واحد صنعتی تولید شیرآلات در شهرستان گرمی و تبدیل شدن این شهرستان به یکی از قطب های تولید شیرآلات صنعتی کشور را موجب رونق گرفتن اشتغال و صنعت و رفع بیکاری در منطقه عنوان کرد و افزود: این واحد تولیدی با پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیارد ریالی از سوی صندوق کارآفرینی امید و سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی، برای ۴۰ نفر اشغالزایی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها