تفاهم نامه ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز در کرج منعقد شد

کرج- ایرنا- تفاهم نامه ساخت مدرسه ۱۲ خیرساز به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال روز شنبه در آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج منعقد شد.

این مدرسه خیرساز توسط حاج محمود کمالی دهقان درشهرک رازی حصارک کرج و در زمینی به مساحت  چهار هزار متر مربع و زیربنای یک هزارو۷۰۰ متر مربع در سه طبقه برای دانش آموزان دبیرستانی ساخته می شود.

این مدرسه خیرساز تا آغاز سال تحصیلی آینده آماده و تحویل آموزش و پرورش می شود.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز در این نشست  انعقاد این تفاهم نامه با اشاره به اینکه دغدغه کمبود فضای آموزشی در البرز به خصوص در کرج باید جدی گرفته شود، گفت: در راستای انعکاس کمبود فضاهای آموزشی، مشکلات و نیازهای آموزش و پرورش دراین استان نیازبه همکاری رسانه ها داریم.

حسن مهرانی افزود: یکی از دلایل اصلی کمبود فضاهای آموزشی دراین استان را مهاجرت پذیری تشکیل می دهد به گونه ای که این رشد جمعیت دانش آموزی زمینه ساز مشکلات فراوانی دراین استان شده است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۱۳ تفاهم نامه ساخت مدرسه و خیرساز درمناطق کم برخوردار و پرجمعیت استان البرزبه امضاء رسیده است.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بارشاهد انعقاد تفاهم نامه ساخت ۶ کارگاه فنی و حرفه ای هنرستانی خیرساز به منظور قویت مهارت آموزی دربین دانش آموزان درحوزه آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج نیزبودیم.

مهرانی یادآورشد: این کارگاه ها به همت خیر نیک اندیش محمد ملک خانی درهنرستان وحدت اسلامی آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج واقع در منطقه کم برخوردارحصارک بالا با صرف ۲۰ میلیارد ریال در زیربنای ۷۲۰ متر مربع در ۲ طبقه درحال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: دراین سالها همت والای خیرین مدرسه ساز درکنار حمایت دولت موجب شده تا استان دربخش فضای آموزشی با بحران جدی مواجه نشود.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرزتاکید کرد: برای حل و فصل مشکلات در حوزه آموزش و پرورش و ایجاد زیرساخت های مناسب یک مثلث عشق با حضور وهمدلی مجمع خیرین مدرسه ساز ، اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز تشکیل شده است.

تقویت روحیه امید و نشاط

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج نیزگفت: خیرین مدرسه ساز با گام برداشتن در امر مقدس مدرسه سازی در واقع به نسل نو روحیه امید و نشاط می بخشند.

مراد مالمیربا بیان اینکه مشکلات آموزش و پرورش دربخش سرانه های آموزشی نیازمند اطلاع رسانی بیشتراست،افزود: درکشور۱۱ منطقه آموزش و پرورش وجود دارد که جمعیت کل دانش آموزان این مناطق به ۱۲۰ هزارنفر می رسد درحالی که آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج به تنهایی ۱۲۳ هزاردانش آموز دارد.

وی خاطرنشان کرد: سرانه آموزشی ناحیه چهار کرج ۲.۸ مترمربع است که با سرانه استاندارد کشوری فاصله زیادی دارد به گونه ای که این ناحیه ۲۹ کلاس درس ۴۹ نفره دارد و تعدادی ازمدارس این ناحیه حتی سرایدارو نیروی خدماتی ندارند.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج تصریح کرد: زمین کافی برای ساخت مدرسه درآموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج وجود دارد اما اعتبارلازم برای احداث مدرسه نداریم.

وی ادامه داد: تجهیزات آموزشی مدارس این ناحیه بسیارفرسوده است.

مالمیربیان داشت: کمبود نیروی انسانی و فرسوده بودن مدارس ازدیگرچالش های آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج است.

۱۵۰ کلاس درس جدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرزهم در این نشست گفت: در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت خیرین و تخصیص اعتبارات دولتی ۱۵ پروژه آموزشی، ورزشی و نمازخانه دراین استان آماده بهره برداری است.

محمد دلاوریان خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و کمک خیران  برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده ‌است.

وی یادآورشد: با افتتاح این تعداد پروژه آموزشی، ۱۵۰ کلاس درس به فضای آموزشی این استان افزوده می شود.

وی بیان داشت: ۴۰ درصد ازهزینه ساخت ۱۵ پروژه ای که درایام الله دهه مبارک فجر افتتاح می شود توسط خیرین نیک اندیش تامین شده است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها