حضور گسترده مردم در انتخابات به اقتدار کشور در عرصه جهانی کمک می‌کند

شیراز-ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، انتخابات را وجه بارز مردم سالاری دینی و به عنوان یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در عرصه سیاسی دانست و گفت: مردم بدانند که حضور گسترده آنان در انتخابات، به اقتدار، عزت و قدرت چانه‌زنی ایران در عرصه بین‌المللی کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا سید احمد احمدی زاده، عصر شنبه در جمع مردم و در آیین افتتاح شماری از پروژه‌های دهه فجر در شهرستان اوز اظهار داشت: مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات قبلی (دوم اسفندماه ۹۸) چندان رضایت بخش نبود اما برای انتخابات پیش رو از مردم این خطه انتظار داریم همانگونه که در عرصه کمک‌های مومنانه، امور خیرخواهانه و پروژه‌های مشارکتی، سهم هستند و نقشی تعیین کننده دارند در این عرصه مهم سیاسی نیز حضوری مثال زدنی و پُر شور داشته باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

خدمات دولت به بهترین نحوه اطلاع رسانی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اطلاع رسانی وسیع، هدفمند و شفاف در حوزه دستاوردهای نظام و دولت در بخش‌های گوناگون اشاره و بیان کرد: دولت در بدترین شرایط اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و دشمنی‌ها اقدام به کارهای بزرگی کرده که این اقدام‌ها و فعالیت‌ها باید از سوی مسوولان و متولیان امر در همه نهادها و دستگاه‌های مختلف به بهترین شیوه ممکن اطلاع رسانی شود.

احمدی زاده افزود: باید محور و رویکرد اساسی در برنامه‌های دهه پُر فروغ فجر انقلاب اسلامی، امیدآفرینی، ایجاد وحدت و شور و نشاط اجتماعی باشد و تنها به افتتاح طرح‌های عمرانی محدود نشود.

وی اضافه کرد: در این دهه باید در کنار افتتاح و اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی، سایر جنبه‌های فرهنگی، سیاسی و شور و نشاط اجتماعی به ویژه برای جوانان و نسل امروز به خوبی تبیین شود.

او همچنین به پیشنیه درخشان و فرهنگ غنی مردم شهرستان اوز و مناطق جنوب فارس نیز اشاره و بر ضرورت توسعه و رونق هر چه بیشتر برنامه‌ها و راهبردهای فرهنگی در این شهرستان تاکید کرد.

سرمایه‌گذاری حدود چهار هزار میلیارد ریالی در شهرهای جنوبی فارس

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: ظرف کمتر از یک سال، رقمی افزون بر چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی دولت و با کمک و مشارکت مثال زدنی مردم، خیران و نیک ادیشان در این شهرسان‌ها انجام شده است.

حسین حسین زاده افزود: رقمی بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تنها در شهرستان اوز و در بخش‌های مختلف راه، آب، بهداشت و درمان، فرهنگ و آموزش سرمایه‌گذاری شده است.

وی بیان کرد: دولت و مسوولان اجرایی باید همواره قدردان مردم و همراهی و مشارکت خیران باشند که در چنین وضعیت و شرایطی که دولت با شدیدترین محدودیت‌های منابع مالی و اعتباری مواجه است، به کمک دولتمردان و حوزه اجرایی آمده‌اند و اکنون رد پای خیران در هر پروژه و سرمایه‌گذاری وجود دارد.

۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در اوز در دست اجراست 

فرماندار شهرستان اوز نیز در این مراسم بیان داشت: هم اینک طرح‌های عمرانی با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف از جمله آبرسانی، گازرسانی، مخابرات، راه ، ورزش و بهداشت و درمان در این شهرستان با مشارکت دولت و خیران در دست اجراست.

علی اصغر علی پور اضافه کرد: همچنین در مدت کمتر از یک سال، ۲۵ اداره در این شهرستان نوبنیاد راه‌اندازی شده و پنج نهاد اجرایی دیگر نیز ارتقا یافته‌اند.

وی افزود: ظرف یک سال گذشته تا کنون نیز اقدام‌های مهم عمرانی در بخش‌های مختلف از جمله حوزه راه ، گازرسانی، آبرسانی ، برق رسانی ، مخابرات ، آموزش ، فرهنگ و بهداشت و درمان در این شهرستان انجام شده است.

به گفته علی پور، در مدت یاد شده، افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال در قالب تفاهم نامه و حدود ۱۵۰ میلیارد ریال نیز از سوی دانشکده علوم پزشکی لارستان و از محل اعتبارات استانی برای بخش بهداشت و درمان شهرستان اوز هزینه و سرمایه‌گذاری شده است.

او بیان داشت: تشکیل انجمن خیرین راهساز برای نخستین بار در منطقه جنوب کشور، یکی از دستاوردها و اقدامات مهم این شهرستان ظرف یک سال گذشته است که مصداق عینی از همکاری‌های دوسویه دولت و مردم محسوب می‌شود.

فرماندار شهرستان اوز افزود: با راه‌اندازی انجمن خیرین راهساز، کمک‌ها و مشارکت خیران به شکل هدفمندتر و برای رسیدگی به نیازهای اساسی منطقه هزینه خواهد شد.

او گفت: در همین مدت کوتاه با احداث چاه‌های جدید و تقویت شبکه آبرسانی، تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مورد انشعاب جدید در شهرستان اوز صادر شده است.

علی پور، احداث مخزن ۲۵۰ متر مکعبی در روستای گلار و همچنین مخزن ۵۰۰ متر مکعبی با هزینه‌ای افزون بر ۱۸میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، یکی دیگر از طرح‌های مهم آبرسانی در شهرستان اوز برشمرد.

فرماندار شهرستان اوز اضافه کرد: در سال ۹۹ نیز برای آبرسانی و اصلاح شبکه روستاهای فیشور و کهنه اوز، هشت میلیارد ریال از محل اعتبارت استانی تخصیص یافته است.

در این آیین، ۲۲ طرح عمرانی، زیربنایی و اقتصادی با اعتبار ۴۲۳ میلیارد ریال در شهرستان اوز به بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

این طرح‌ها در بخش‌های مختلف آبرسانی، برق رسانی، بهداشت و درمان، مسکن ، عمران شهری و روستایی، کشاورزی، آموزش، گردشگری و مخابرات با مشارکت بخش دولتی، خصوصی و همچنین کمک خیران افتتاح و کلنگ زنی شد.

افتتاح پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵، ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهسازی محوطه گلزار شهدای گمنام، هنرستان بهروزیان از مهمترین این طرح ها به شمار می‌آیند.

شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

هیات وزیران در نشست دهم مهرماه ۹۸ با ارتقای هفت بخش به شهرستان در استان فارس موافقت کرد که از جمله آنها بخش اوز بود که به شهرستان ارتقا یافت.

استان فارس هم اینک دارای ۳۶ شهرستان و ۹۵ بخش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها