۱۶۳ طرح عمرانی، آموزشی و ورزشی در بخش سیمینه بوکان به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۱۶۳ طرح عمرانی، آموزشی و ورزشی با بیش از 23 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر در بخش سیمینه شهرستان بوکان با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسوولان اجرایی به بهره‌برداری رسید.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان روز شنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مسکن مددجویی در روستایی "اوچ تپه" از توابع بخش سیمینه به نیابت از ۱۶۰ طرح عمرانی این نهاد حمایتی به بهره برداری رسید.

سعدی خزمه ادامه داد: این طرح ها شامل احداث، خرید و تجهیزات مسکن محرومان تحت حمایت است که به نیابت با حضور مسوولان شهرستان و با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال از طریق خیران و منابع دولتی تامین شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) مستاجر بوده و نیازمند مسکن هستند، اظهار داشت: افرادی که به این نهاد حمایتی کمک می کنند، حمایت های مادی خود با توجه به گرانی مصالح ساختمانی به بخش مسکن محرومان هدایت و یاری گر مسوولان کمیته مداد در این بخش مهم باشند.

سالن ورزشی دبستان قدس روستایی "ناچیت" به بهره برداری رسید

سرپرست آموزش و پرورش بوکان گفت: همزمان با هفتمین روز از ایام الله دهه فجر سالن ورزشی سرپوشیده دبستان "قدس" روستای ناچیت از توابع بخش  سیمینه به بهره‌برداری رسید.

حسن خلیفه زاده افزود: این سالن ورزشی چند منظوره در محوطه دبستان قدس روستای ناچیت با زیر بنای ۴۰۰ مترمربع و اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی احداث شده است.

۲ واحد فضای آموزشی ۲ کلاسه ویک کلاسه در روستای قارنجه‌سفلی و منوچهری افتتاح شد

سرپرست آموزش و پرورش بوکان گفت: مدرسه ۲ کلاسه روستای قارنجه‌ سفلی در زمینی به مساحت ۲۰۰ و زیربنای ۱۱۰ مترمربع، با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط خانواده رضایی در این روستا احداث شده است.

مدرسه یک کلاسه روستای منوچهری در زمینی به مساحت ۸۰۰ و زیربنای ۷۰ مترمربع، با اعتبار ۲ میلیارد ریال توسط مجمع خیران مدرسه‌ساز بوکان ساخته شده است.

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، ۲۳ طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی، صنعتی و آموزشی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

برای اجرای این طرح‌ها که در مناطق شهری و روستایی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت در مجموع بیش از ۷۹۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =