معاون استاندار تهران: مشروعیت نظام سیاسی در گرو سلامت نظام اداری است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران گفت: مشروعیت نظام سیاسی در گرو سلامت نظام اداری است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا عباس‌پاشا روز شنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان پاکدشت گفت: مشروعیت نظام سیاسی در گرو مشروعیت در کار و عملکرد مناسب نظام اداری است، هر گاه نظام اداری از سلامت کامل برخوردار باشد، به همان میزان نظام سیاسی از مشروعیت کامل برخوردار خواهد بود.
وی اظهار داشت: مشروعیت نظام سیاسی و سلامت نظام اداری موجب افزایش اعتماد عمومی جامعه به عنوان سرمایه‌ عظیم اجتماعی می‌شود.
وی با اشاره به افتتاح طرح‌های متعدد همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، ‌هزار و ۲۰۰ طرح  با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۲۱ هزار نیروی انسانی در مناطق مختلف استان تهران به بهره‌برداری می‌رسد که این امر نشان از کارآمدی والای نظام در عرصه‌های مختلف اداره امور کشور دارد.
وی تصریح کرد: امروز همه ما وظیفه داریم که وارثان خوبی برای آرمان‌های امام وفجر آفرینان هشت سال دفاع مقدس که از جان خود برای حفظ خاک میهن مایه گذاشتند باشیم و نگاه اصلی خود را به چگونگی پیروزی انقلاب و دو شاخصه جمهوری و اسلامی معطوف کنیم.
معاون استاندار تهران با اشاره به طرح‌های عمرانی پاکدشت در ایام الله دهه فجر گفت: سهم شهرستان پاکدشت از طرح‌ها دهه مبارک فجر، ۴۳ پروژه عمرانی و صنعتی با اعتبار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۳ هزار نفر است که این امر  افتخار و برگ زرینی برای پاکدشت محسوب می‌شود.
وی پاکدشت را تجلی گاه اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: با ظرفیت و پیشرفت‌های خوبی که شهرستان در بخش کشاورزی و گل و گیاه داشته، پاکدشت رتبه اول کشاورزی نه تنها در استان بلکه در کشور نیز در اختیار دارد.
عباس پاشا تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های پاکدشت در بخش کشاورزی، لازم است تا پایانه صادرات گل و گیاه در این شهرستان راه اندازی شود تا به واسطه صادرات مستقیم محصولات تولیدیی، ارزآوری خوبی برای منطقه به دست آید.
وی ادامه داد: شهرستان پاکدشت با دو چالش جدی وجود ۱۰۰ هزار اتباع خارجی و دیگر مهاجرپذیر بودن زیاد برخوردار است و هر روز به  تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.
وی گفت: هر چند که بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس ومسکن سال ۹۵، جمعیت پاکدشت حدود ۳۵۰ هزار نفر اعلام شده ولی در عمل بیش از ۵۰۰ نفر در این شهرستان زندگی می‌کنند که البته این امر را باید به فرصتی برای رشد و توسعه شهرستان و افزایش زیرساخت‌ها بر اساس سند تبدیل کرد.
معاون توسعه مدیریت منابع انسانی استانداری به پیشرفت شهرستان در حوزه صنعت اشاره کرد و افزود: در حوزه صنعت و کارخانه‌ها برای بیش از ۸۰ هزار نفر اشتغالزایی صورت گرفته که همین امر مهاجر پذیر بودن شهرستان را افزایش می‌دهد.
وی با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیشرفت در حوزه اقتصاد ملی و فرهنگ تصریح کرد: با ظرفیت و رشد اقتصادی منطقه به ویژه در بخش کشاورزی، می‌توان این شهرستان را به عنوان یک الگو برای سراسر کشور معرفی کرد.
عباس پاشا از پاکدشت به عنوان برند الویت دار در حوزه گل و گیاه یاد کرد و افزود: با استفاده و بکارگیری از بخش فرهنگی، دانشگاه ها و افراد متخصص و فارغ‌التحصیل در رشته های مرتبط می‌توان ارزش آفرینی های جدیدی را الگوسازی کرد.
وی خاطرنشان کرد: داشتن اتحاد ملی و قومی منجر به رشد و رونق اقتصادی، اشتغال و در نهایت رفاه نسبی و پیشرفت منجر می‌شود.
پاکدشت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها