عضو پارلمان عراق درباره نفوذ تروریست ها از مرز سوریه هشدار داد

بغداد - ایرنا- عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق درباره تداوم نفوذ و رخنه عناصر تروریست داعش از مرز سوریه به عراق هشدار داد و از تدوین سه راهکار برای جلوگیری از این امر خبر داد.

به گزارش ایرنا، «عبدالخالق العزاوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز گفت: مرزهای عراق با سوریه با چالش های بزرگی روبرو است؛ بویژه که پرونده نفوذ و رخنه (تروریستها) بسته نشده است و نگرانی زیادی وجود دارد زیرا سرازیر شدن تروریست ها به عمق شهرهای عراق به معنای افزایش خونریزی خواهد بود.

وی افزود: سوریه هم اکنون شاهد بزرگترین تجمع عناصر داعش و خانواده های آنها است.

العزوای که با پایگاه خبری «المعلومه» عراق گفت وگو کرد، از عملکرد جامعه بین المللی انتقاد کرد زیرا از تحرکاتی که خطری برای عراق و سایر کشورهای منطقه به شمار می رود، چشم پوشی کرده اند.

وی افزود: مرزهای عراق با سوریه یک پرونده مهم در نشست های اخیر کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان و حتی (نشست) با فرماندهی کل نیروهای مسلح بود و سه راه حل تدوین شد که بارزترین آن حمایت و تقویت از مرزها با امکانات پیشرفته رصد و شناسایی از جمله دوربین ها، تقویت نیروهای میدانی و نیز تلاش برای آرایش دوباره نیروها برای جلوگیری از هرگونه خلا امنیتی در راستای تامین کامل امنیت مرزها بود.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

به تازگی نگرانی‌هایی نیز در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک هم پیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =