بخش‌خصوصی ۲۲۰ میلیارد ریال در حوزه صنعت آستارا سرمایه‌گذاری کرد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: امسال با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا ۲۲۰ میلیارد ریال توسط بخش‌خصوصی برای راه‌اندازی واحدهای کارگاهی و تولیدی در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محسن آهنی روز شنبه در اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا مطرح کرد: با سرمایه گذاری بخش خصوصی واحدهای صنعتی نظیر تولید لوله پلی‌اتیلن، لنت ترمز، درب و پنجره‌چوبی، ظروف تفلون و لوازم خانگی راه اندازی شده است.

وی افزود: با وجود اینکه صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی از تسهیلات با ۱۸ درصد سود به دلیل بالا بودن سود استقبال نکردند، سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد خط تولید، خرید ماشین آلات و ساخت سیلو موثر بوده است.

وی ادامه داد: امسال با اعطای مجوز به ۶ واحد تولیدی و صنعتی برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شد و از ۲۰ هکتار وسعت شهرک صنعتی، ۱۴ هکتار قابل واگذاری است و کمبود زمین از موانع ساخت و توسعه آن است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا بیان کرد: آستارا با داشتن بندر، راه آهن و گمرک از ظرفیت بالای تولید برخوردار است و اگر شهرک صنعتی مرزی ساخته شود، باعث تقویت مناسبات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ‌خواهد شد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و شهرک صنعتی این شهرستان به مساحت ۲۰ هکتار در سال ۸۷ در روستای کوهپایه ای هودول ایجاد شده است. ‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها