اختصاص چهارهزار میلیارد ریال برای چهاربانده کردن جاده خرمشهر - اهواز

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:چهار هزار میلیارد ریال برای چهاربانده کردن جاده خرمشهر - اهواز اختصاص یافته که عملیات اجرایی آن از سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا محمد حیدری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد:چهاربانده کردن جاده خرمشهر - اهواز از پروژه‌های ملی است که با امضای تفاهنامه مشترک بین منطقه آزاد اروند، وزارت راه و شهرسازی و استانداری خوزستان اجرا خواهد شد و گام نخست آن شامل ۲۰ کیلومتر به زودی از سمت اهواز آغاز می‌شود.

وی به توجه خاص دولت خدمتگذار برای رفع محرومیت‌ها از مناطق روستایی خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد:با توجه به اختصاص اعتبارات ثابت از سوی سازمان دهیاری کشور به دهیاران، در همه روستاهای خرمشهر طرح آبرسانی، گازرسانی و احداث سیل‌بند در دستور کار قرار دارد.

حیدری یکی از نقاط مهم در مقابله با سیل و ظغیان رودخانه کارون در شهرستان خرمشهر را روستای ام‌نوشه بیان کرد و گفت: ۴۵۰ متر دیوارسازی ساحل روستای ام‌نوشه اجرا شد و  احداث سیل‌بند در بالادست روستای سوئیچتیه با ۵۰ میلیارد ریال در طرح پیشنهادی به سازمان آب و برق خوزستان قرار دارد.

وی به عملیات واگذاری و تسطیح زمین‌های کشاورزی غرب کارون و شلمچه در قالب طرح ۵۵۰ هکتاری رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: اجرای  این طرح فعالیت کشاورزی در این منطقه افزایش داده است.

حیدری همچنین گفت: به زودی زمین‌های تسطیح شده در قالب این طرح، در جزیره مینو از توابع خرمشهر تحویل کشاورزان این منطقه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها