فریبا: توانایی فنی شاگردان فکری زیرسوال نمی‌رود؛ استقلال لایق صدر است

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: مگر می‌شود تیمی به صدر جدول برسد و لیاقت این صدرنشینی را نداشته باشد؟ استقلال شاید اشکالات و ضعف‌هایی داشته باشد اما این دلیل نمی‌شود توانایی‌های فنی شاگردان محمود فکری را زیر سوال برد.

«بهتاش فریبا» از جمله پیشکسوتان استقلال است که راحت حرف می‌زند و مسائل استقلال را به خوبی مورد آنالیز فنی قرار می‌دهد. بازیکن سال‌های دور آبی‌پوشان تهرانی که در بین هواداران این تیم از محبو‎بیت زیادی دارد در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف‌های جالبی بر زبان آورد و متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

استقلال در صدر جدول قرار دارد اما انتقادات زیادی از این تیم می‌شود؟

من بحث کلی را در این باره مطرح می‌کنم و می‌خواهم بگویم وقتی استقلال در صدر جدول قرار دارد نباید این انتقادات مطرح شود. استقلال در حال حاضر جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است و نباید این طور تیم را مورد هجوم قرار داد.

چرا این انتقادات مطرح می‌شود؟

انتقاد همواره برای همه مربیان وجود دارد و چیز عجیبی نیست، محمود فکری نیز از این قاعده مستثنی نیست اما من می خواهم به عنوان پیشکسوتی که سال‌ها برای آبی‌ پوشان بازی کرده‌ام، سرپرست و مربی این تیم  بوده‌ام  بگویم بسیاری از این انتقادات درست نیست. اگر انتقادی مطرح شود باید گفت به صورت سازنده باشد نه اینکه از همه چیز ایراد گرفت و صدرنشینی استقلال را زیر سوال برد.

استقلال لیاقت این صدرنشینی را داشته است؟

مگر می‌شود تیمی به صدر جدول برسد و لیاقت این صدرنشینی را نداشته باشد؟ استقلال شاید اشکالات و ضعف‌هایی داشته باشد اما این دلیل نمی‌شود توانایی‌های فنی شاگردان محمود فکری را زیر سوال برد.

استقلال نساجی مازندران را یک بر صفر شکست داد.

استقلال بازی حساس و سختی را با پیروزی پشت سر گذاشت، من این بازی را به طور کامل مشاهده کردم. مجید جلالی به خوبی استقلال را مورد آنالیز فنی قرار داده بود و تاکتیک دفاعی را برای این بازی به کار گرفته بود. همواره تیم‌هایی که از نظر سطح فنی و بازیکن نسبت به رقیب خود در سطح پایین‌تری قرار دارند سعی می‌کنند دفاعی بازی کرده و تمام راه‌های نفوذ را ببندند تا از طریق ضد حمله فرصت برای خلق موقعیت‌ پیدا کنند. سرمربی نساجی مازندران چند نکته مهم را رعایت کرد.

چه نکاتی؟

جلالی مربی با تجربه‌ای است که تمام فضاها را بست، از کناره‌ها اجازه نفوذ به استقلال نداد و دو هافبک را در جلوی مدافعان تیمش قرار داد تا در پشت محوطه هجده قدم فرصت به دست نیاورند. لایه‌های دفاعی باعث شد کمتر فرصت پیش آید.

وریا غفوری از جریان بازی خارج شد؟

یک بازیکن در طول جریان بازی مدام با وریا غفوری حرکت می‌کرد و این یارگیری نفر به نفر باعث شد تا کمتر صاحب توپ شود. غفوری یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال است که همواره توانایی‌های فنی‌اش را به اثبات رسانده و امتیازات زیادی را جمع کرده است.

او پس از اینکه تعویض شد واکنشی نشان داد که بحث‌انگیز بود؟

در این یکی دو روزه بسیاری از دوستان و همکاران شما با من تماس گرفته و در این باره سوال کردند و پاسخ من به همه آنها این بود که عصبانیت و اعتراض وریا غفوری فوتبالی نبود. او کاپیتان استقلال است و فشار زیادی روی دوش اوست و هر مشکلی برای بازیکنان به وجود آید با او به عنوان بزرگتر در میان می‌گذارند. فشارهایی که روی دوش غفوری است باعث شد تا او ناراحت شده و واکنش نشان دهد وگرنه من این بازیکن را به خوبی می‌شناسم و به خوبی از خصوصیات اخلاقی وی آشنا هستم و با جرات می‌توانم بگویم او بازیکنی نیست که بخواهد از تعویض ناراحت شده و نسبت به تصمیم مربیانش اعتراض کند.

بازیکنان استقلال از مدیریت ناراحت بوده و پس از بازی با نساجی مازندران اعتراضات تندی نسبت به این مساله داشتند.

این یک ایراد بزرگ برای تیمی است که صدرنشین لیگ برتر است و همه انتظار دارند تا قهرمان شود. صحبت‌های بازیکنان استقلال حکایت از این داشت که شرایط آبی‌پوشان بسیار بد است و مدیران استقلال باید فکر اساسی به این شرایط داشته باشند. ادامه این مشکلات باعث خواهد شد تا چالش‌ها  حاشیه‌های بزرگی برای استقلال به وجود بیاید و در ادامه مسیر به مشکل بخورند. و البته ..

البته؟

 مدیران استقلال در این برهه حساس باید بهترین بستر و امکانات را برای استقلال مطرح کنند. استقلال چند سالی است که نتوانسته قهرمان شود و انتظار هواداران از این تیم بسیار زیاد است و همه توقع دارند تا جام را به دست آورد. احمد مددی و اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال پای مشکلات مربیان و بازیکنان بنشینند تا کاستی‌ها از بین رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha