۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84214493
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفت علنی کومان با پیکه؛ «داوران به سود رئال سوت نمی‌زنند»

تهران- ایرنا- «رونالد کومان» در آستانه نبرد فرداشب(یکشنبه) تیمش برابر رئال بتیس، برای خاموش کردن آتش برخاسته از ادعای «جرارد پیکه» مبنی بر قضاوت جانبدارانه داوران به سود رئال مادرید، بلافاصله از فرصت استفاده و این ادعا را رد کرد.

به گزارش ایرنا، پیکه در این باره گفته بود: چند روز پیش یکی از داوران (ایتورالده گونزالس) گفت که ۸۵ درصد داوران هوادار رئال هستند. با این شرایط چطور می‌توانند به نفع رئال سوت نزنند؟

با این حال، کومان با این ادعا مخالفت کرد و گفت: این حرف‌ها از زبان پیکه است. من تنها می‌توانم در مورد سال جاری اظهارنظر کنم نه فصول گذشته؛ تصمیماتی گرفته شده که هرگز در مورد آنها شانس با ما یار نبوده اما فکر نمی‌کنم آنها علیه ما باشند؛ این تصمیمات را یا داوران گرفتند و یا کمک داور ویدئویی.

وی افزود: همیشه فکر می‌کنم که نگرش داوران صادقانه است. آنها هرچه را می‌بینند اعلام می‌کنند و به سود هیچ تیمی سوت نمی‌زنند.

بارسلونا از آغاز سال ۲۰۲۱ با برنامه فشرده‌ای مواجه بوده و کومان تصور می‌کند که این موضوع به تیم او صدمه وارد می‌کند.

وی در این باره گفت: سخت است؛ تعداد بازی‌هایی که تیم‌های بزرگ دارند آن هم در سه جبهه و بدتر از همه در شرایط پاندمی کرونا، همه چیز را دشوارتر می‌کند. باید با بازیکنان حرف بزنید تا بدانید آنها از لحاظ فیزیکی و احساسی چطور هستند. گاهی اوقات برای آنکه بازیکنان را در بهترین شرایط خودشان داشت، باید به آنان فرصت استراحت داد.

کومان تاکید کرد: اگر دیدار فردا و چهارشنبه را حساب کنیم، ۱۲ بازی متوالی داریم که ۱۱ مورد آن خارج از خانه است و در ساعت ۹ شب به وقت محلی برگزار می‌شود و ما ساعت ۳ صبح به خانه برمی‌گردیم. سخت است که بازیکنان در تمام ساعات شبانه روز بازی کنند. باید به ما کمک شود.

سرمربی هلندی بارسا افزود: امیدوارم یوفا روزی به تعداد بازی‌ها فکر کند و اینکه این تعداد بازی چه ضربه‌ای به بازیکنان می‌زند. این شرایط عادی نیست. دیدارهایی که باید در آن ها به میدان برویم، مسافرت‌ها، برنامه، بازی در سوپرجام و همه و همه به نظر من خیلی زیاد است. این برنامه بازیکنان را از پا در می آورد. بابت این برنامه مصدومان زیادی روی دستمان مانده و ادامه این روند غیرممکن است. امیدوارم یک روز برای کمک به بازیکنان و آمادگی آنان تصمیم گرفته شود.

کومان در مورد بازگشت گریژمان به شرایط ایده آل گفت: به یاد دارم زمانی که با بارسلونا قراداد بستم با او تماس گرفتم و گفتم که اعتماد زیادی به او دارم. به او گفتم که باید بداند که چقدر برای من اهمیت دارد. اگرچه او کار را با تاثیرگذاری ناچیز آغاز کرد اما احیا شد. هرگز به او شک نداشتم؛ با این حال او منتقدان خودش را هم دارد.

شرایط کلی بارسا در هفته‌های اخیر صعودی است و کومان در این‌باره نیز معتقد است: نمی‌توانم کتمان کنم که چند روز پیش بعد از بازی خیلی خوشحال بودم. نمی‌دانم چقدر طول می‌کشد؛ امروز آفتابی است و فردا ممکن است بارانی باشد. واقعا از آن بازی لذت بردم اما فردا یک روز دیگر و یک بازی دیگر است. باید یکبار دیگر ثابت کنیم که در مسیر درست هستیم.

بارسلونا در حال حاضر با ۱۰ امتیاز فاصله نسبت به اتلتیکو صدرنشین در رده دوم جای دارد و این در حالی است که اتلتی یک بازی نیز کمتر انجام داده است.

با این حال، کومان هنوز تسلیم نشده و در این خصوص می‌گوید: همیشه امید وجود دارد؛ از حیث امتیازی اختلاف زیادی داریم و اتلتیکو یک بازی کمتر انجام داده است؛ باید به پیروزی در بازی‌ها ادامه دهیم اما شرایط بسیار دشوار است. امیدوار هستیم چون در بسیاری جهات پیشرفت کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار ورزش