کمربند نظارت تصویری زرقان افتتاح شد

شیراز-ایرنا- مرکز کنترل و نظارت ترافیکی و تصویری شهری زرقان با بهره گیری از ۲۰ دوربین کنترل از راه دور در نقاط مختلف و پُرتردد این شهر، همزمان با هفتمین روز از دهه فجر در این شهر به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، شنبه در آیین افتتاح این طرح، با بیان اینکه یک هزار و ۱۴۷ پروژه عمرانی با اعتباری نزدیک به ۲۴ هزار میلیارد تومان در دهه فجر ۹۹ در حال افتتاح است، اظهار داشت: پروژه‌های شهرستان زرقان با هدف رعایت عدالت اجتماعی بین محله‌های مختلف توزیع شده است.

محمود رضایی کوچی افزود: هم اینک نیز ۱۵۲ پروژه بزرگ عمرانی در این استان در حال اجراست که اغلب آنها متعلق به حوزه راه است و در سه ماه آینده نیز راه آهن اقلید – یزد و تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید نیز آزاد راه شیراز-اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی، با برشمردن بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف در استان فارس گفت: در حوزه ورزش در دولت تدبیر و امید بیش از ۶۰۰ مکان ورزشی در این استان ساخته شده است، در حوزه اینترنت نیز تقریبا هیچ نقطه کوری در جاده‌های فارس وجود ندارد و همچنین همه روستاها و شهرهای این استان پهناور از امکان دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی برخوردارند و تا پایان عمر دولت فعلی نیز یک هزار تخت بیمارستانی جدید در فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

رضایی کوچی، همچنین به پاره‌ای از مشکلات فرا روی دولت در ۲ سال اخیر اشاره و بیان کرد: در سال ۹۸ حدود ۵۰۰ مورد بحرانی از سیل و زلزله گرفته تا آتش سوزی در استان فارس رخ داد و در ۹ ماه سال ۹۹ نیز بیش از یک هزار مورد بحران و حوادث غیرمترقبه در این استان به وقوع پیوست، ضمن اینکه شیوع کرونا نیز بسیاری از مشاغل و فرصت‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.

استقرار شاخص‌های شهرستانی در زرقان ضروری است

فرماندار شهرستان زرقان نیز در این آیین بیان داشت: با ارتقای بخش زرقان به شهرستان، موضوع تامین مکان و تجهیزات برای استقرار دستگاه‌های اجرایی و ادارات در این شهرستان به جد در دستور کار قرار گرفته و مدیریت شهری زرقان نیز در این مسیر همکاری قابل توجهی دارد.

محمد اسداللهی، با تاکید بر تامین نیازهای اصلی شهرستان زرقان افزود: سامانه پایش تصویری شهر زرقان که امروز (هجدهم بهمن ماه ۹۹) به بهره‌برداری رسید یکی از نیازهای ضروری این شهر در حال توسعه است.

وی اضافه کرد: در سیستم مدیریت‌های جدید شهری، دیگر مدیریت ترافیک و سرعت با ساخت سرعت‌گیر و مواردی از این دست انجام نمی‌شود بلکه با نصب دوربین‌ها، تجهیزات هوشمند و عوامل بازدارنده، ترافیک شهرها کنترل می‌شود.

مرکز کنترل ترافیکی تصویری زرقان، در افزایش امنیت و ایمنی شهروندان موثر است 

شهردار زرقان نیز در این مراسم گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون تنها در بلوار پاسداران زرقان، ۲۵۰ سانحه تصادف رخ داده که از این میزان، ۱۶۳ مورد جرحی، و پنج مورد منجر به فوت در صحنه تصادف شده است.

غلامحسین فروزان بیان کرد: با افتتاح مرکز کنترل و نظارت ترافیکی و تصویری شهری زرقان که با نصب ۲۰ دوربین راه‌اندازی شده و از این تعداد، ۱۲ دوربین پلاک خوان شهری در بلوار پاسداران و هشت دوربین در میدان‌ها و دیگر معابر این شهر نصب شده است، بدون تردید این امر در کاهش تخلفات رانندگی و افزایش سطح امنیت و ایمنی شهروندان موثر خواهد بود.

شهردار زرقان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در دوره مدیریت شهری فعلی زرقان، ۳۰ پروژه شاخص عمرانی انجام شده که ۱۸ مورد آن اکنون در دست اجرا و مابقی به بهره‌برداری رسیده است.

فروزان اضافه کرد: ۲۸۰ هکتار فضای سبز در این شهر وجود دارد که ۲۲۰ هکتار آن متعلق به پارک ملی بمو است.

به گفته وی، در حال حاضر فضای سبز شهری زرقان ۶۰ هکتار و سرانه این فضا به ازای هر شهروند ۲۰ مترمکعب است.

شهرستان زرقان در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها