کرمانشاه می‌تواند یکی از پایگاه‌های قایقرانی کشور باشد

کرمانشاه- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی با اشاره به ظرفیت‌های کرمانشاه در رشته قایقرانی، گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت‌های موجود، این استان می‌تواند یکی از پایگاه‌های قایقرانی کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا سهرابیان روز شنبه در دیدار با محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رشته قایقرانی ظرفیت بسیار مناسبی در غرب کشور بخصوص استان کرمانشاه دارد و استفاده از این پتانسیل باعث توسعه قایقرانی می شود.

وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده و پایش سرزمینی که از اماکن آبی کشور صورت گرفته کرمانشاه یکی از استان هایی است که فضای آبی بسیار مناسبی برای اکثر رشته های قایقرانی در اختیار دارد.

سهرابیان یادآوری کرد: وجود زیرساخت های مناسب در کرمانشاه می تواند این استان را به یکی از پایگاه های مناسب قایقرانی کشور تبدیل کند و ماهم برای کمک آمادگی لازم را داریم.

رییس فدراسیون قایقرانی همچنین با اشاره به ایجاد ظرفیت تولید داخلی در ساخت تجهیزات قایقرانی گفت: براساس منویات مقام معظم رهبری حمایت از تولید داخلی را در بخش قایقرانی در دستور کار قرار دادیم و با توجه به اینکه این پتانسیل در قایقرانی وجود دارد که تجهیزاتی در کلاس جهانی تولید شود، در کنار و همراه تولیدکنندگان خواهیم بود و در این مسیر نیاز به حمایت از سوی مجلس و دیگر ارگان‌ها برای تسهیل در امر تولید داریم.

وی در پایان بر لزوم توسعه زیرساخت‌های رشته قایقرانی با حمایت مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان‌های سراسر کشور نیز تاکید کرد.

حمایت مجلس از ورزش قایقرانی

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های فدراسیون قایقرانی در راستای مدال آوری و افتخارآفرینی ورزشکاران، گفت: مجلس از این گونه رشته ها که منجر به ایجاد نشاط در جامعه نیز می شوند حمایت می کند.

محمد رشیدی یادآوری کرد: خوشبختانه در کرمانشاه ظرفیت خوبی در رشته قایقرانی وجود دارد و تلاش می کنیم با توسعه زیرساخت ها و امکانات کارهای استعدادیابی بهتر از قبل انجام و پتانسیل های استان شناسایی و شکوفا شوند.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های آبی مناسبی در کرمانشاه وجود دارد که امیدوارم با همکاری و حمایت های بیشتر فدراسیون قایقرانی به نحو مطلوبتری از این پتانسیل ها استفاده شود.

نماینده مردم کرمانشاه همچنین وجود سد شیان را یکی از ظرفیت های موجود استان در رشته قایقرانی عنوان کرد و گفت: این سد می تواند میزان برخی برنامه های فدراسیون نظیر برپایی اردوی تیم های ملی قایقرانی در شته های مختلف باشد.

سرخط اخبار استان‌ها