۷۰ درصد جمعیت استان قزوین در وضعیت زرد قرار دارند

قزوین- ایرنا- معاون سیاسی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین گفت : ۷۰ درصد جمعیت استان در وضعیت زرد و در شرایط هشدار قرار دارند و نزدیک شدن به پایان سال و بازار شب عید نگرانی ها را دوچندان می کند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، افزود: بعد از گذشت چند ماه از شیوع  کرونا همه خسته شده‌اند و نباید کاری کنیم که به پیک چهارم برسیم.
وی اظهار داشت : همه ما باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم و بویژه این ۲ هفته را مراعات کنیم تا حداقل آسودگی نسبی داشته باشیم که اگر رعایت نکنیم به شرایط خطرناکی می‌رسیم.

به گفته حبیبی ، رعایت محدودیت‌ها برای همه سخت شده است اما باید کمک کنیم در این دو هفته طلایی با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی ایام عید نشاط و آرامش داشته باشیم.
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت : مرحله اول تزریق واکسن کرونا این هفته به افراد پرخطر تزریق می‌شود و امیداوریم جو روانی خوبی نسبت به رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌ها ایجاد کند، از طرفی شتاب در بازگشایی ها خدمت به کرونا نیست و باعث مشکلاتی می شود به طوری که بعد از اصرار بر بازگشایی بعضی از صنوف رنگ شهرستان‌های قزوین، تاکستان و بویین زهرا به زرد برگشت، در نتیجه این بی‌توجهی‌ها و عادی‌انگاری‌ها شاهد تغییر رنگ شهرستان‌ها هستیم.
حبیبی اضافه کرد: برخی به دنبال بازگشایی هستند و گمان میکنند مسابقه‌ای شروع شده و اگر صنف خاصی بازگشایی نشود احساس از قافله عقب مانده است، این در حالی است که باید صبر کرد تا ستاد کرونا طبق وضعیت شهرستان بازگشایی‌ها را انجام دهد.
وی با بیان اینکه سلامت مردم برای ما اولویت اصلی است، افزود:  بنابراین از اصناف درخواست می شود تا زمانی که شرایط مهیا نشده عجله نکنند، بازگشایی‌ها باید با دقت و متناسب با سیاست های ستاد کرونا باشند.
حبیبی تاکید کرد : تالارها و رستوران‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند ما می‌خواهیم در این ایام فعالیت داشته باشند اما اگر مجبور شویم در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها تالارها و رستوران‌ها بسته می شوند.
معاون استاندار قزوین گفت: اگر عیدنوروز با نشاط می‌خواهیم و دوست داریم مسافرت ها برقرار باشد باید این ۲ هفته پیش رو همه مراقبت و کنترل کنیم تا شرایط نزولی شود و تنها راه  مهار کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است .
حبیبی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی باید با جدیت ادامه پیدا کند در این دو هفته نیاز داریم که بیشتر از گذشته از این طرح پشتیبانی کنیم تا به جد ادامه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ مورد تست کرونا انجام می‌شود و آمادگی برای انجام تست برای هزار نفر را داریم، هر زمانی که اداره یا سازمانی درخواست کند نیز به سرعت این کار نجام می‌شود.
حبیبی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، پلیس‌راه و راهنمایی رانندگی در مورد ممنوعیت ترددها اعمال قانون کند، طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا سه بامداد اعلام شده است، در این زمان باید اعمال قانون شوند اما آمارها این را نشان نمی‌دهند طی یک شبانه روز در شهرستان قزوین اعمال قانون ۲۱ مورد ، البرز ۴۱ مورد،  تاکستان هفت مورد،  آبیک ۱۹ مورد و در شهرستان‌های بویین زهرا و آوج صفر بوده است.
حبیبی تاکید کرد : از مردم استان قزوین درخواست می شود از تردد به استانهای شمالی خودداری کنند ، براساس آمار دو هفته گذشته هفت درصد خودروهایی که در استان گیلان تردد کردند شماره پلاک استان قزوین بودند در حالی که چند شهرستان گیلان نارنجی هستند.
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین افزود: رسانه ها و خبرگزاری ها همانند روز اول آگاهی بخشی را داشته باشند چرا که کرونا هر روز رنگ عوض می‌کند، شهرهای زرد مسافرپذیر مانند اصفهان، مشهد، شیراز، قشم و کیش به صورت کامل ممنوع است و از پذیرش مسافر خود داری میکنند.
وی خاطرنشان کرد: محدودیت ها و ممنوعیت وضعیت زرد به صورت کلی مشخص است، در این وضعیت نباید مراسمی برگزار شود و  فعالیت ادارات نیز برابر روند وضیعت زرد باید کنترل شود، از فرمانداران و اعضای ستاد مقابله با کرونا می‌خواهیم که این دو هفته را جدی بگیرند و کمک کنند.
وی یادآور شد: مناسبت های ۲۲ بهمن همه به صورت مجازی و رژه ، خودرویی و موتوری برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =