۸ طرح خدماتی، تولیدی و صنعتی در دماوند بهره برداری شد

تهران – ایرنا – همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، سه طرح روستایی و پنج طرح صنعتی و تولیدی با اعتباری بالغ بر بیش از ۸۵ میلیارد تومان در شهرستان دماوند بهره برداری شد.

مهدی حیدری روز شنبه با اعلام پروژه های بهره برداری شده در شهرستان دماوند همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر اظهار داشت: امروز ساختمان دهیاری روستای کلاک با اعتباری بیش از ۴۰۰میلیون تومان در ۱۰۰ مترمربع مساحت افتتاح شد.

وی ادامه داد: در اوایل دولت تدبیر و امید، تعداد خانوار کمی در روستای کلاک وجود داشت، اما در حال حاضر مشکلاتی از قبیل تامین آب شرب، گازرسانی و بهینه‌سازی معابر برطرف شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این با اخذ مجوز دهیاری، تلاش کردیم این روستا در ردیف ارزش افزوده قرار گیرد و در حال حاضر نیز شاهد افتتاح ساختمان دهیاری در روستای کلاک هستیم.

فرماندار دماوند با اشاره به اینکه افتتاح این ساختمان با هدف تکریم ارباب رجوع و احداث مغازه به منظور ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری و رفع نیاز اصلی و اولیه اهالی روستا صورت گرفته است، گفت: با نگاهی بر سیر خدمت رسانی در این منطقه، شاهد خدمت صادقانه مجموعه شورا هستیم.

حیدری به بهره برداری از پروژه خانه بهداشت در روستای آرو اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در دو طبقه با زیربنای ۱۰۰مترمربع افتتاح شد.

وی همچنین به افتتاح پروژه زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت بلوار جنوبی مسجد جامع روستای سربندان اشاره و بیان کرد: پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیون تومان، شامل ۵ هزار متر آسفالت، ۳۰۰ مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۳۰۰ متر طول جدول کانیو، ۲۰۰ متر طول جدول نهری و ۹۰۰ متر مکعب دیوارکشی افتتاح شد.

بهره برداری از ۵واحد تولیدی و صنعتی در دماوند

فرماندار شهرستان دماوند همچنین به افتتاح ۵ واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان دماوند همزمان با افتتاح ۳۹۹واحد صنعتی، تولیدی و معدنی در سطح استان تهران خبر داد و گفت: این ۵ واحد تولیدی با اعتباری بالغ بر ۸۳ میلیارد تومان، زمینه اشتغال ۱۱۷ نفر را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در این راستا طرح توسعه شرکت تکاب اتصال، با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زمینه ایجاد ۳۲ مورد اشتغالزایی را فراهم کرد.

حیدری همچنین به واحد تولیدی شرکت دژین سازان مرکزی در زمینه تولید گاردریل جاده ای با بیش از ۱۸ میلیارد تومان اعتبار و زمینه اشتغال ۲۰ نفر اشاره کرد و گفت: شرکت صنایع بتنی شرفی با بیش از ۱۷میلیارد تومان اعتبار، زمینه ۱۵مورد اشتغال، شرکت پرشین تجهیز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان زمینه اشتغال ۳۰نفر و همچنین شرکت آزمون صنعت با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد تومان زمینه اشتغال ۲۵نفر را فراهم کرد.

فرماندار دماوند با اشاره به اینکه توسعه تولید در شرکت‌ تکاب اتصال نیازهای وزارت نیرو و نفت را تامین خواهد کرد و در عرصه بین‌الملل و صادرات نیز جایگاه مناسبی دارد، بیان داشت: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر  ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی دماوند ۲ افتتاح خواهد شد که این یک اتفاق بزرگ صنعتی در استان تهران محسوب می‌شود.

شهرستان دماوند در شرق استان تهران واقع شده و دارای پنج شهر و دو بخش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها