کم‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی؛ ملایر را در وضعیت زرد قرار داد

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: با توجه به کاهش رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش تجمع‌های مردمی، این شهرستان دوباره در وضعیت زرد اپیدمی کرونا قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، «حسین فارسی» روز شنبه در جلسه ستاد شهرستانی کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان ملایر اظهار داشت: قرار گرفتن ملایر در وضعیت زرد کرونا، به معنای بازگشت مجدد محدودیت‌های متناسب با شرایط شهرهای زرد است.

وی افزود: هفته گذشته با توجه به کاهش آمار بستری و موارد ابتلا و مرگ و میر، ملایر در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت که به دلیل بی‌توجهی شهروندان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در این شهرستان رو به افزایش است و بر اساس استانداردهای ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا، ملایر از وضعیت آبی خارج و وارد شرایط زرد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر ادامه داد: در همین راستا نظارت‌ و بازرسی‌ها دوباره در این شهرستان تشدید خواهد شد و متناسب با شهرهای زرد، محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود.

فارسی خطاب به شهروندان ملایری تاکید کرد: با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و خودداری از حضور در تجمع‌ها و دورهمی‌های پرخطر خانوادگی و فامیلی، کمک کنند تا از وضعیت زرد کرونا عبور کنیم.

ستاد مقابله با کرونا در ملایر

وی ادامه داد: در شهرستان‌هایی همچون ملایر با وضعیت زرد، فعالیت گروه‌های شغلی چهار ممنوع است و فعالیت‌های آموزشی به‌صورت غیر حضوری و مجازی است و تمامی این مراکز تعطیل خواهند بود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر همچنین به ممنوعیت برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و مراسم آئینی و مذهبی در این شهرستان اشاره و بیان کرد: علاوه بر ممنوعیت تردد شبانه، مسیر ورودی به آرامستان بهشت هاجر همچنان مسدود است.

فارسی با قدردانی از همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت حرکت خوردویی و موتوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در جلسه امروز(شنبه) ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون به ۲۹ هزار و ۷۶ نفر رسیده است.

«رشید حیدری مقدم» اظهار داشت: مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر و بیماران سرپایی ۱۸ هزار ۸۵۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها