واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری۷ برابر رشد کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری از واگذاری ۱۶۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان در سالجاری خبر داد و گفت: این میزان در مقایسه با سال‌های گذشته بیش از هفت برابر رشد داشته است.

حمیدرضا فلاح روز شنبه در نشست با خبرنگاران استان افزود: در سال‌های گذشته به طور میانگین سالانه حدود ۲۰ هکتار زمین به متقاضیان واگذار می‌شد که در همین رابطه امسال رکورد بزرگی به ثبت رسیده است.

وی همچنین از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای امور زیرساختی شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: این میزان تا پاپان سال به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار افزایش پیدا می‌کند که نسبت به سال ۹۶ از رشد ۲۰ برابری برخوردار شده است.

فلاح با بیان اینکه ۳.۵درصد وسعت صنعتی کشور در چهارمحال و بختیاری قرار دارد، تصریح کرد:سه هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی صنعتی در اختیار داریم که از این میزان ۲ هزار و ۴۰۰ قرارداد بسته شده است و یک هزار و ۳۰۰ هکتار با اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: احیای ۳۲ واحد صنعتی از دیگر اقدامات این شرکت در سالجاری بود که برای ۲۲۰ نفر اشتغالزایی کرده است.

فلاح به برنامه‌های این شرکت برای سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان برای شهرک‌سازی، توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مناطق مختلف استان و احیای واحدهای راکد از مهمترین این برنامه‌ها است.

وی افزود: ایجاد هماهنگی بین واحدهای صنعتی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی، اجرای تورهای صنعتی، برندسازی، گرفتن استاندارد برای واحدهای صنعتی، ایجاد کنسرسیوم های صادراتی و ورود به موضوع مسئولیت های اجتماعی واحدهای صنعتی از دیگر اقداماتی است که در سالجاری انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در چهارمحال و بختیاری مستقر است که در ۲۲ مورد از این شهرک‌ها شرایط برای واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولید، خدماتی و صنفی فراهم است و بنا بر گفته مدیرعامل شرکت‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری هشت شهرک دیگر نیز تا پایان دولت دوازدهم فعال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها