تزریق مرحله نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا پایان یافت

تهران - ایرنا - مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تزریق مرحله نخست تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) امروز با تزریق به ۶ داوطلب دیگر پایان یافت.

دکتر حامد حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، با اشاره به اینکه آخرین داوطلب فاز یک واکسن ایرانی کرونا نیز وارد مطالعه شد، افزود: تعداد داوطلبان مرحله اول تست انسانی این واکسن ۵۶ نفر بودند و از ۹ دی ماه تا امروز ۱۸ بهمن ماه همه داوطلبان نخستین تزریق واکسن خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: واکسن کرونا تا پایان هفته گذشته به ۵۰ داوطلب تزریق شده بود که با دریافت واکسن توسط ۶ داوطلب دیگر، به صورت عملی تزریق اول تمام داوطلبان واکسن ایرانی به اتمام رسید.

حسینی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۲ داوطلب ۲ نوبت تزریق خود را انجام دادند، خاطرنشان کرد: تا نیمه اسفندماه سال جاری تزریق دوم تمام داوطلبان و پیگیری ۲۸ روز ایشان تمام خواهد شد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تا آخر هفته جاری سی امین داوطلب نیز تزریق دوم خود را دریافت خواهد کرد.

حسینی تاکید کرد: از روند اجرایی کار راضی هستیم و امیدواریم یافته های مطالعه از نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو و ناظران وزارت بهداشت نیز به اندازه کافی قانع کننده باشد.

وی همچنین بیان کرد: تاکنون عارضه هایی که از داوطلبان ثبت شده از گرید یک عوارض بوده و تا اینجای مطالعه دغدغه ای برای ما ایجاد نشده است اما باید اجازه دهید که روند پایش تا پایان مطالعه با دقت ادامه یابد. ما تا یک ماه آینده با اطمینان بیشتری می توانیم به این سوال پاسخ دهیم.

به گزارش ایرنا، نخستین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام"کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روی داوطلبان انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =