ساکنان ۱۲ روستای شهرستان جهرم از گاز طبیعی برخوردار شدند

شیراز-ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت:همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ساکنان ۱۲ روستای شهرستان جهرم از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند.

غلامعباس حسینی، شنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهار داشت: این پروژه‌های گازرسانی با اجرای بیش از ۴۵ کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه‌گذاری به روستاهای سروو، خرم آباد، جرمشت بالا، جرمشت پایین، اسفنجان، ترمه، جنبه، ترافجان، ایدویه، بادنجان، کوشک حسن آباد و بهجان از توابع سیمکان شهرستان جهرم به انجام رسیده است.

به گفته وی، برای اجرای این پروژه‌ها ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده و یک هزار و ۲۵۰ خانوار روستایی جهرم از مزایای آن بهره‌مند شدند.

حسینی اضافه کرد: با وجود شیوع کرونا، هیچ طرح عملیاتی گازرسانی در استان فارس متوقف نشده و اجرای طرح‌ها با رعایت ضوابط بهداشتی و ایمنی همچنان ادامه دارد تا در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

شرکت گاز فارس، دست پُر به استقبال چهل و دومین سالگرد انقلاب رفت 

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین گفت: این شرکت با نوید بهره‌مندی هفت هزار و ۵۰۰ خانوار فارسی با دست پُر به استقبال به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رفت.

حسینی، صنعت گاز را شناسنامه انقلاب اسلامی در توسعه عدالت اجتماعی و بهره‌مندی از ثروت ملی دانست و بیان داشت: همزمان با چهل‌ و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ۳۱۶ طرح گازرسانی با اعتبار ۳۱۳ میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

او اضافه کرد: این طرح‌ها شامل گازرسانی به شهرهای فدامی و دوبرجی از توابع شهرستان داراب، ۷۹ روستا در مناطق عمدتا سخت‌گذر استان و ۲۳۵ واحد صنعتی و تولیدی است.

به گفته حسینی، با بهره‌برداری از این طرح‌ها، ۶ هزار و ۵۰۳ خانوار روستایی و هزار و ۹۹۵ خانوار شهری فارس از مزایای گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

این مقام مسوول افزود: با بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی دهه فجر، متوسط ضریب بهره‌مندی از موهبت گاز طبیعی در فارس به ۷/۹۶ درصد می‌رسد.

حسینی، همچنین با اشاره به اجرای بیش از ۱۳ هزار و ۹۰۰ انشعاب گاز در استان فارس بیان کرد: طرح‌های گازرسانی به عماد شهر لارستان و ۴۱ روستا نیز با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید. 

وی ادامه داد: با اتمام طرح‌های در دست اجرا تا پایان سال ۹۹، ضریب بهره‌مندی این استان از گاز طبیعی به طور میانگین به ۹۷ درصد خواهد رسید.

سرخط اخبار استان‌ها