۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84214343
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۹۱ روستای یزد طی ۴۲ سال گذشته برق‌دار شدند

یزد _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: قبل از سال ۵۷، فقط ۵۲ روستا برق داشتند که اکنون این رقم به ۹۴۳ روستا رسیده است در این مدت ۸۹۱ روستا به برکت انقلاب اسلامی برقدار شدند.

 آرش نواب روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون ۹۹.۷۲ درصد روستاهای استان برق دارند ، همچنین طول شبکه های توزیع برق اعم از متوسط و ضعیف بعد از انقلاب اسلامی، رشد قابل ملاحظه‌ای داشتند. 

نواب در ادامه از بهره برداری ۹۴ طرح برق رسانی  در دهه فجر خبر داد و گفت: برای این طرح ها ۵۳۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه میانگین سالانه سرانه خاموشی در کشور ۸۸۰ دقیقه است گفت: این رقم در استان ۶۳ دقیقه است که در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد. 

نواب با بیان اینکه این استان از نظر کاهش تلفات انرژی الکتریسته در میان شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور در صدر قرار دارد افزود: متوسط تلفات شبکه برق در کشور ۹.۹  و در استان ۶.۰۵ درصد است.

وی طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف شرکت توزیع برق استان را به تربیت ۱۰ هزار و ۹۶۶ و پنج هزار و ۶۹۳ کیلومتر بیان کرد و اظهار داشت: همچنین ۱۶ هزار و ۲۰۳ ترانسفور ماتور در استان نصب شده است.

نواب اضافه کرد: هم اکنون ۸۰ درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، ۱۳.۵ درصد در بخش تجاری، ۲.۳ درصد عمومی، ۱.۷ درصد صنعتی و ۱.۴ درصد کشاورزی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه استان از لحاظ تعداد مشترکان صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد تصریح کرد: ۵۴ درصد انرژی برق در استان صرف مشترکان صنعتی می‌شود.

وی همچنین مجموع تعداد چاه‌های کشاورزی استان را ۲ هزار و ۲۸۲ حلقه چاه بیان کرد و افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۳حلقه چاه یعنی ۹۶.۲ درصد از نعمت برق بهره‌مند هستند.

نواب میزان بدهی شرکت توزیع برق استان یزد را از مشترکان ۱۴۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: بیشترین این مبلغ مربوط به بخش صنعت و معدن است. 

تعداد مشترکان برق استان ۷۱۰ هزار مورد اعلام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها