استاد حوزه و دانشگاه: دشمنان از وحدت ملت‌های اسلامی هراس دارند

مشهد- ایرنا- یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمنان امروز از وحدت و انسجام اسلامی هراس دارند و باید سعی کنیم این وحدت و همدلی را تقویت کرده و بر اشتراکات تأکید داشته باشیم.

حجت الاسلام سید ابوالفضل طباطبایی روز شنبه در نشست هم اندیشی، همدلی و بصیرت افزایی علمای شیعه و اهل سنت شهرستانهای تایباد و باخرز با بیان این که موفقیت و پیروزی‌های جبهه اسلام در لوای وحدت و همدلی امت اسلام به دست می‌آید افزود: دشمنان همواره در پی ضربه زدن به اعتقادات جهان اسلام هستند ولی دنیای اسلام باید سعی بر این داشته باشد با اتحاد و انسجام همیشگی خود نقشه های شوم آنها را خنثی کند.

نماینده سابق مقام معظم رهبری در کشور سوریه با اشاره به اهمیت وحدت جامعه اسلامی گفت: معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت در منافع و راهبردهای نظامی است، وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی‌نیازی و اقتدار را فراهم می‌کند.

طباطبایی افزود: در این برهه حساس که دشمنان به دنبال خدشه دار کردن و تفرقه افکنی در بین اقوام و مذاهب مختلف هستند نیاز است که مسلمانان بیش از بیش با یکدلی و وحدت توطئه های شوم دشمنان را نابود کرده و همچون همیشه نشان دهند که هیچ چیزی نمی تواند در جهان اسلام اختلاف افکنی کند.

نشست هم اندیشی، همدلی و بصیرت افزایی با حضور ۵۰ نفر از علمای شیعه و اهل سنت شهرستان تایباد و باخرز به میزبانی تایباد و همزمان با چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =