نگاه ملی به منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان به سود کشور است 

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: نگاه ملی به منطقه ویژه علم و فناوری این استان به سود کشور است و به توسعه و پیشرفت در عرصه های علمی و فناوری تمامی بخش ها منجر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز شنبه در حاشیه جلسه منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دانشگاه اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان از حیث عملکرد و افزایش توانمندی ها، الگویی برای سایر استان ها به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که نخستین شهرک علمی تحقیقاتی در این منطقه احداث شد توسعه منطقه ویژه نیز در مجموع برای علم و فناوری کشور سودمند خواهد بود.

استاندار با اشاره به تاسیس کریدور علمی و فناوری در اصفهان در سال های گذشته اظهار داشت: راه‌اندازی این کریدور توانست اصفهان را به عنوان پیشران علمی و فناوری در کشور مطرح کند و از آن زمان تا کنون جهت‌دهی های بسیاری در این زمینه انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه رهایی کشور از وابستگی باید مبتنی بر توجه هرچه بیشتر به شرکت‌های دانش‌بنیان باشد، گفت: همانطور که سایر کشورهای جهان توجه هر چه بیشتر به امور تحقیقاتی و علمی دارند اصفهان می‌تواند بعنوان یک پیشرو در ایران با توسعه منطقه ویژه علمی و فناوری رهاورد و دستاورد بزرگی در این زمینه باشد.
وی به توانایی مدیران و پژوهشگران متعدد و فعال در زمینه تحقیقات و فناوری در اصفهان اشاره و بیان کرد: وجود دیدگاه و نگرش های عالی و فعالیت‌های خلاقانه می‌تواند استان را بیش از گذشته در کشور مطرح کند.

به گزارش ایرنا، امروز شنبه بهره‌برداری چهار طرح عمرانی دانشگاه اصفهان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همزمان در هفتمین روز گرامیداشت دهه مبارک فجر آغاز شد.

غلامی شامگاه جمعه وارد اصفهان شد و امروز با حضور در دانشگاه اصفهان علاوه بر افتتاح طرح‌های عمرانی در جلسه شورای مدیریت استانی حضور یافت.

 مصوبه منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری اصفهان در سال ۹۳ توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) صادر شد و این منطقه فعالیت خود را از آبان سال گذشته آغاز کرد و بر ۶ فناوری خاص شامل گلخانه‌های خودپایدار، تولید ایمپلنت، بازی درمانی، تولید آب شیرین بدون پساب، فناوری‌های مدیریت پسماند و دور پزشکی متمرکز شده است.

استان اصفهان با حدود ۶۰۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور پس از تهران رتبه دوم کشوری را دارد؛ این شرکت‌ها با گردش مالی ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در سال زمینه اشتغال هفت هزار دانش آموخته دانشگاهی را فراهم کردند.
این استان با حدود ۲۵۰ هزار دانشجو  و پنج هزار عضو هیات علمی در ۱۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دومین استان دانشگاهی کشور است؛ دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه جامع و مادر این استان دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیات علمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها