۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84214299
۰ نفر

برچسب‌ها

یکهزار نخبه عضو بنیاد نخبگان یزد هستند

یزد _ ایرنا _ رییس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: در حال حاضر یکهزار نخبه عضو این بنیاد هستند که ۶۰ درصد این تعداد زن و بقیه مرد می‌باشند.

سید مهدی کلانتر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بنیاد ملی نخبگان وظیفه شکل‌گیری مسیر نخبگی جهت هدایت نیروی‌های انسانی مناسب و تحصیلکرده را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: بنیاد نخبگان باید تامین کننده نیروی انسانی و نخبه‌ای باشد که در واقع بتوانند برای جامعه تاثیرگذار و در زمینه‌های مختلف تحول آفرین باشند. 

رییس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: تسهیلات مختلفی  اعم از مادی و معنوی برای نخبگان عضو بنیاد در نظر گرفته می‌شود بخشی از تسهیلات شامل وام  مسکن و ازدواج  است. 

وی  با اشاره به اجرای طرح شهید احمدی روشن افزود: بنیاد ملی نخبگان با هدف توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد برای حل مسائل کشور با اجرای این طرح، توانمندی‌های دانشجویان صاحب استعداد برتر را در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور هدایت می‌نماید.

کلانتر خاطرنشان کرد:در این طرح استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند.

بنیاد نخبگان یزد به عنوان نخستین بنیاد استانی نخبگان کشور ۱۲ دی ۱۳۸۷ همزمان با نخستین سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به استان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها