استاندار: توانمند سازی روستاهای البرز از اولویت ها است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به اجرای طرح های گازرسانی و تامین زیر ساخت های روستایی گفت : توانمندسازی روستاهای البرز با هدف مهاجرت معکوس از برنامه های اولویت دار است.

عزیزاله شهبازی  روز شنبه در آیین افتتاح گازرسانی به روستای کندر واقع در حاشیه جاده کرج - چالوس  افزود: یکی از اقدامات برای توانمند سازی روستاها ، گازرسانی به آنها است که تمام پروژه های گازرسانی روستایی استان تا سال آینده بهره برداری می شوند.

وی بیان داشت : تامین امکانات زیر ساختی و توسعه مناطق روستایی موجب مهاجرت معکوس به این مناطق می شود.

شهبازی گفت : در این شرایط که به واسطه شیوع کرونا و تحریم های ناجوانمردانه، کشور با کمبودهای مالی مواجه است، پروژه های مهم و مطالبات مردمی معطل نمانده و در استان البرز نیز این روند وجود دارد.

استاندار البرز افزود:  ارتقای زیرساخت هایی همچون گاز، آب و برق مهمترین مولفه مانایی جمعیت در روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است.
وی  اضافه کرد: سیاست دولت توانمندسازی روستاها و ایجاد بسترهای لازم جهت ماندگاری و بازگشت روستاییان است که این امر نیز اقدامی مهم در این رابطه محسوب می شود.
شهبازی افزود: پروژه های بعدی در همین مسیر نیز دنبال می شود و به تا خرداد سال آینده تعدادی دیگر از روستاهای محور کرج-چالوس به گاز طبیعی خواهند پیوست.

وی گفت: از سوی دیگر نیز با تکمیل پروژه گاز بویین زهرا-کرج علاوه بر تقویت شبکه گاز رسانی  استان البرز ، تامین گاز این استان  برای ۵۰ سال تضمین می شود.

استان البرز دارای ۲۸۸ روستا است که ۸۶ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها