سه پروژه عمرانی و خدماتی در بخش آرمرده بانه به بهره برداری رسید

سنندج- ایرنا- همزمان با هفتیمن روز از دهه مبارک فجر نخستین مرکز نگهداری بیماران روانی و آسفالت و بهسازی معابر شهر آرمرده و اصلاح شبکه برق فشار ضعیف روستای گندمان بانه به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، سرپرست شهرداری آمرده روز شنبه همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر درآیین افتتاح پروژه اسفالت معابر این شهر گفت: امسال یک هزار و ۴۰۰ متر مربع عملیات روکش و آسفالت معابر شهر با اعتبار یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال انجام شد.

سید محمد حسینی افزود: پروژه بهسازی معابر نیز با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شامل جدول گذاری، بتن ریزی، کف پوش پیاده روها و اصلاح نقاط حادثه خیز انجام شد و برای ایجاد پارک و فضای سبز به مساحت ۲ هزار و ۹۰ متر مربع ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس شرکت برق بانه نیز در بهره برداری از اصلاح شبکه برق فشار ضعیف روستای گندمان بخش آرمرده گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان بانه ۱۴ پروژه توزیع برق شهرستان بانه در حوزه توسعه و بهسازی شبکه توزیع برق با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

صلاح الدین قادری افزود: در روستاهای شهرستان بانه ۱۴۱ دستگاه روشنایی جانمایی شده وبرای اصلاح خط فشار ضعیف هوایی روستای گندمان نیز ۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

نخستین مرکز نگهداری بیماران روانی در آرمرده بانه افتتاح شد

رییس اداره بهزیستی بانه در آیین افتتاح  مرکز نگهداری بیماران روانی این شهرستان گفت: تاکنون در بانه ۶۰ بیمار روحی و روانی شناسایی شده که ۳۰ نفر از این بیماران نیاز به نگهداری های ویژه دارند و این مرکز نیز در راستای خدمات رسانی به این افراد تاسیس شد.

لقمان صدیقی با بیان اینکه برخی از بیماران روانی مورد تمسخر برخی افراد قرار می‌گیرند افزود: مرکز بیماران روانی بانه به صورت شبانه روزی به این افراد خدمات ارائه می دهد و برای ۱۰ نفر نیز اشتغالزایی ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: این مرکز در فضایی به مساحت ۸۲۳ متر مربع با یک میلیارد ریال در بخش خصوصی برای مرکز بیماران روانی ژین آرمرده یک میلیارد ریال هزینه شد.

صدیقیادامه داد: برای مراقبت از بیماران این مرکز یک روان پزشک هر هفته بیماران را ویزیت می کنند و پزشک، پرستار، روان شناس و مددکار به صورت دائمی در این مرکز حضور دارند.

شهر آرمرده مرکز بخش آرمرده در ۱۵ کیلومتر بانه قرار دارد و شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =