۲۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم پذیرش شدند

قم -  ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به هجدهم بهمن ماه ۲۱ تَن با علائم قطعی کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ، محمد رضا قدیر در گفت و گویی افزود: ۱۵ بیمار کرونایی هم بستری شدند.

وی اضافه کرد: از میان افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود نیز هیچ مورد فوتی نداشتیم.

وی شمار بیماران کرونایی که در بیمارستان های قم بستری هستند را ۹۹ تَن ذکر کرد و گفت: وضعیت هشت بیمار وخیم می باشد.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی ‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.          

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها