خیرین سلامت کردستان ۱۴۵ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

سنندج - ایرنا - مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان کردستان گفت: خیرین سلامت در راستای حمایت از کارکنان و بیماران مبتلا به کرونا بیش از ۱۴۵ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال تجهیزات و ملزومات مصرفی بخش سلامت را تامین کردند.

به گزارش ایرنا، مهدی‌علی مسیمر روز شنبه در گفت‌وگوی خبری اظهار داشت: مجموع کمک‌های خیرین در همه برنامه‌ها تاکنون ۶۳۰ میلیارد ریال بوده و این مجمع در حال حاضر نیز هفت پروژه شامل همراه‌سرای بیمارستان کوثر، بخش دیالیز بیمارستان توحید، اتاق عمل بیمارستان قروه، بخش‌های تنفسی (ICU) در بیمارستان‌های دیواندره، فجر مریوان، بیجار و مرکز جامع سلامت و سرایداری شهر دزج را در دست اجرا دارد.

وی افزود: مجمع در رابطه با بیماران سرطانی نیز در ۲ بیمارستان بعثت و توحید سنندج نسبت به احداث و راه‌اندازی بخش‌های فوق تخصصی کودکان و بزرگسالان با هزینه خیرین اقدام کرده و  برای  رفاه حال همراهان و بیماران و جلوگیری از سرگردانی و تحمیل هزینه نسبت به احداث سه ساختمان خیرساز همراه‌سرا در این ۲بیمارستان  نیز اقدام کرده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان اضافه کرد: سایرحمایت‌های بیماران سرطانی توسط خیریه تخصصی حمایت از این بیماران ارائه می‌شود و چنانچه امکان بازپرداخت وام نیز داشته باشند برابر تفاهمنامه منعقده با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران وام کم‌بهره و فقط با دریافت کارمزد به بیماران عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: مجمع براساس نیاز فوری و ضروری کارشناسی شده اعلامی از سوی مسوولان بخش سلامت نسبت جذب خیر اقدام می‌کند، ضمن اینکه  برنامه مجمع، فعالیت در جهت اعتلا و ارتقای سطح سلامت جامعه است به نحوی که هیچ نیازمند خدمتی در بخش بهداشت و درمان سرگردان و بلاتکلیف از دریافت خدمات نبوده و نیازی به اعزام جهت ادامه درمان و خدمت به مناطق دیگر نباشد.

مسیمر مهمترین مشکل مجمع را در حال حاضر، عدم تأمین  منابع مالی کافی جهت اجرای برنامه‌های مورد نظر و ضرورت نیاز به حضور نخبگان و کارشناسان در هیئت مدیره اعلام کرد و گفت: مجمع خیرین، اطلاع رسانی از سوی صدا وسیما، رسانه‌ها وپایگاه‌های اطلاع رسانی جهت معرفی مجمع و رسالت‌های آن به شهروندان است.

مجمع خیرین سلامت در نیمه دوم سال ۸۸ در استان کردستان فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون کمک‌های زیادی از سوی خیرین به بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای طرح‌های عمرانی، درمانی، خدماتی، زمین، تجهیزات پزشکی و مصالح ساختمانی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =