۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 84214223
۰ نفر

برچسب‌ها

تمدید قوانین خاص نقل و انتقالاتی فیفا

تهران- ایرنا- دفتر شورای فیفا تصمیم گرفت اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم‌های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

به گزارش ایرنا، با توجه به چالش‌هایی که هنوز در اثر شیوع کرونا بر فوتبال داخلی کشورها و همچنین فوتبال بین المللی تاًثیر گذار است، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آزاد سازی بازیکنان برای تیم‌های ملی نشان دهد. این تمهید شامل بازیکنانی می‌شود که در لیگ‌هایی فعالیت دارند که برنامه ریزی مسابقات آنها همچنان متاًثر از شیوع کرونا است.

در آستانه پنجره مسابقات بین‌المللی آتی مردان و زنان و پس از دریافت بازخورد مثبت از جامعه فوتبال در خصوص اقدامات موقتی صورت گرفته در سال گذشته، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است که اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم‌های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

این اصلاحات موقتی شامل موارد ذیل خواهد بود:

* این اصلاحات شامل کلیه مسابقات رسمی آقایان، زنان و فوتسال تا پایان آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود

* در تمام مسابقاتی که مطابق تقویم بین‌المللی فیفا در بازه زمانی فوق برگزار شود "پروتکل بین‌المللی مسابقات فیفا – بازگشت به مسابقات" اعمال خواهد شد.

* قوانین مربوط به آزادسازی بازیکنان برای حضور در تیم‌های ملی بدون تغییر خواهد ماند به جز: 

* قانونی مبنی بر قرنطینه اجباری به مدت حداقل پنج روز در بدو ورود به محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.

* محدودیت سفر به/ از محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.

* معافیت خاصی از سوی مقامات محلی در ارتباط با تصمیمات فوق برای بازیکنان یا تیم های ملی در نظر گرفته نشده باشد.

همچنین با هدف اطمینان از ارائه انعطاف پذیری لازم که نیازهای تمام شرایط گوناگون در سراسر دنیا را در نظر گرفته باشد، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته که تمهیدات موقتی را که سال گذشته در خصوص ثبت بازیکنان اعلام شده بود، تمدید کند.

در نتیجه بازیکنان می‌توانند طی یک سال حداکثر با سه باشگاه قرارداد ببندند و مجاز هستند حداکثر برای سه باشگاه در طول یک فصل بازی کنند.

همچنین فدراسیون‌ها می‌توانند:

* در هر زمان برای افزایش یا اصلاح تاریخ‌های شروع و پایان پنجره نقل و انتقالات درخواست خود را به فیفا ارائه دهند.

* درخواست کنند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که پیشتر باز شده است اصلاح یا طولانی‌تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.

* درخواست نمایند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که هنوز باز نشده است اصلاح یا طولانی‌تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.

فیفا همگام با کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها بطور مداوم شرایط را در سراسر دنیا رصد کرده و با همکاری کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها تلاش های خود را معطوف به اطمینان از سلامت تمام کسانی خواهد نمود که در مسابقات بین‌المللی پیش رو شرکت خواهند داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =