کارگاه آموزشی مشترک ایساکو و آموزشکده خدادادی انزلی گشایش یافت

رشت -ایرنا- کارگاه آموزشی مشترک آموزشکده فنی و حرفه ای شهید خدادادی بندرانزلی و شرکت ایساکو با هزینه حدود یک میلیارد تومان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در آیین راه اندازی این کارگاه ارتباط حوزه دانشگاه و صنعت را راهی برای کسب موفقیت های بیشتر اعلام و تصریح کرد: یکی از موارد جدی کشور تربیت دانشجویانی است که آموزه های آکادمیک خود را در حوزه اجرا منعکس کنند.
احمد دنیامالی گفت: آموزشکده های فنی و حرفه ای با تربیت کاردان و تکنسین دانش را توسعه می دهند. ارتباط سیستم مهندسی ، اجرایی، تولید و عمرانی باید توسط کاردان ها و تکنسین ها انجام شود.
وی با بیان اینکه نگاه مشتری محوری از مسایل حایز اهمیت در صنعت است ، تصریح کرد: با تمرکز زدایی می توان از هزینه های جاری کاست و با استفاده از ظرفیت های خارج از مرکز قیمت تمام شده کالا را کاهش داد.
نماینده مردم انزلی  خاطر نشان کرد : دانشگاهها با اجرایی کردن دانش نیروی انسانی توانمند و فارغ التحصیلان کار آمد را وارد بازار کار خواهند کرد.
ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای  گیلان،  دانشگاههای فنی و حرفه ای را دانشگاه نسل سوم و ماموریت گرا عنوان و اظهار کرد : دانشجویان دانشگاههای فنی و حرفه ای مهارت و خلاقیت و نو آوری و اشتعال را بطور همزمان اموزش می بینند .
رسول شمشادی بر ایجاد کارگاههای آموزشی در جوار صنایع خودرویی برای افزایش توان و دانش فنی دانشجویان و کارکنان شرکت های خودرویی تاکید و تصریح کرد: بیشترین کارگاه صنایع خودرویی در شهرستان بندرانزلی دایر است و این کارگاهها در راستای تحقق اهداف آموزشکده های فنی و حرفه ای و باشگاه کارآفرینی ایجاد شده است.
رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای شهید خدادادی بندرانزلی نیز گفت: این کارگاه آموزشی در فضایی به متراژ ۴۰۰ متر مربع شامل سالن کارگاه، انبار ابزار، اتاق اساتید و پذیرایی ، وسایل کمک آموزشی و ابزار تخصصی راه اندازی شده و نیروهای نمایندگی های مجاز ایساکو از استانهای ، گیلان، مازندران و اردبیل و دانشجویان این آموزشکده را آموزش می دهد.
بیژن شعبانی هدف از راه اندازی این کارگاه را باز آموزی فنی و آموزشی عنوان و خاطرنشان کرد: دانشجویان صنایع خودرویی در مقاطع کاردانی و کارشناسی می توانند از این فضا استفاده کنند .
وی تاکید کرد: این آموزشکده ۸۸ اختراع ثبت شده در زمینه مکانیک خودرو دارد و قابلیت های بسیاری در حوزه پژوهشی  دارد و از لحاظ امکانات و دانش تکنولوژی ۴۸ طرح در فن بازار از این آموزشکده ثبت شده است . 


سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =