مرکز توانبخشی اوتیسم در آبادان بهره‌برداری شد

آبادان - ایرنا - مرکز توانبخشی روزانه اوتیسم آبادان همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه آبادان و جمعی از مسوولان محلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا سرپرست اداره بهزیستی آبادان در آیین بهره‌برداری از این مرکز گفت: این مرکز به ظرفیت ۴۰ بیمار اوتیسم و با اعتبار سه میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.
شیما شجاعی افزود: هزینه آموزش کودکان اوتیسم در این مرکز ماهانه هشت میلیون ریال است که توسط بهزیستی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه درمانی و توانبخشی افراد دارای اوتیسم بسیار زیاد است، گفت: بر این اساس حوزه معاونت توانبخشی اداره بهزیستی آبادان تصمیم به راه‌اندازی مرکز آموزشی، توانبخشی اختلالات اوتیسم به منظور ارایه خدمات آموزشی، توانبخشی، کاردرمانی، گفتار درمانی و روانشناسی کرد. 
وی ادامه داد: در این مرکز کودکان اوتیسم، آموزش‌های خودیاری، رفتار درمانی و کار درمانی را فرا می‌گیرند. 
سرپرست اداره بهزیستی آبادان با بیان اینکه بیماری اوتیسم، بیماری ژنتیکی است که تا پیش از سه سالگی در کودکان مبتلا بروز می‌کند گفت: این بیماری موجب اختلال رفتاری و کلامی در کودکان می‌شود؛ در این مرکز شرایطی فراهم شده تا کودکان اوتیسم بتوانند حداقل رفتار طبیعی را فراگیرند. 

چهار هزار و ۱۰۰ معلول در آبادان از خدمات بهزیستی آبادان بهره‌مند هستند و ۳۵۰ نفر از معلولان در ۶ مرکز شبانه روزی آموزش و نگهداری می‌شوند.

بهزیستی آبادان ۱۸ هزار نفر را زیرپوشش خود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =